ТУРНІР «ВОЇНИ ЛЮБАРТА» – СПОРТИВНА ВІЗИТІВКА ЛУЦЬКА

ММА – відносно новий вид спорту для Луцька, проте завойовує прихильність не лише волинських спортсменів, а й закордонних. А це – імідж міста та плідна співпраця з іншими країнами, – повідомляє ІА “Волинські новини”

Нещодавно в Луцьку відбувся ІІ Міжнародний професійний турнір зі змішаних єдиноборств «Воїни Любарта». Генеральним партнером змагань став Фонд Ігоря Палиці «Тільки Разом».

Про розвиток ММА в Луцьку, популяризацію спорту та справжнє європейське спортивне шоу «Воїни Любарта» розповідає головний суддя змагань у Волинській області, президент Волинського регіонального Клубу бойових мистецтв «Прайд» Олександр Кулаков.

– Цього року змагання відбулися вдруге, чи набули вони вже певного авторитету?
– Торік у нас були по одному представнику з Білорусі та Азербайджану, а цього року в октагоні було значно більше бійців із різних країн – Азербайджану, Туреччини, Алжиру, Франції, Білорусі. Я вважаю, що ми обрали правильний шлях розвитку змагань.
Ми хочемо досягти того, щоб кожен луцький спортсмен мав змогу позмагатися з іноземцями, адже волинські бійці гідні представляти на змаганнях різних видів не лише честь клубів, а й України. І підтвердженням цього є перемога нашої команди з рахунком 9:3.

– Як вам вдається зацікавити іноземних спортсменів приїхати до Луцька?
– Ми вже напрацювали певний позитивний авторитет, багато де виступали, маємо різні знайомства за кордоном, тому й виходимо на цікавих спортсменів. Більше того, змагання «Воїни Любарта» не є звичайним турніром задля самовдосконалення, це професійні поєдинки, які впливають на особистісні рейтинги бійців.
Також ми надаємо велике значення прийому гостей, зокрема покриваємо їм усі витрати, є й призові гонорари за участь і перемогу. Представники з Франції та Алжиру мали змогу залишитися в Україні на кілька днів. Ми їм показали Карпати, Львів. Враження у них надзвичайно позитивні. Йдучи на зустріч до іноземних спортсменів, ми відкриваємо двері й для наших спортсменів у їхні країни.

– Генеральним спонсором змагань став Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» та з десяток організацій, підприємств. Як відгукувалися люди, до яких ви зверталися за підтримкою?
– Насправді, це спортивне дійство стало можливим завдяки небайдужості кількох десятків людей. Так, Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» надав фінансову підтримку, інші партнери забезпечували меблями, харчували спортсменів, фінансували подарунки. Також комплекс сімейного відпочинку «Ротонда» взяв на себе організацію церемонії зважування та шоу «Битва поглядів». Це був цікавий захід. У Луцьку таке відбулося вперше, коли офіційне зважування спортсменів проводиться не в день змагань, а завчасно. Глядачі знайомилися зі спортсменами, обирали для себе фаворитів. Деякі «битви» поглядів були дуже емоційними, відчувалася напруга між спортсменами, сильний дух суперництва.

Ми зробили для лучан свято. В Європі такі заходи поширені. Їх проводять у публічних місцях, на площах, на території стародавніх історичних споруд. Тепер і ми можемо похизуватися якісним шоу, бо це більше, ніж просто спорт, тут бої були справді видовищними.
– ММА – відносно молодий спорт для Луцька, однак бачимо, що за останні роки він стрімко розвивається. Що цьому сприяє?
– Перш за все це ініціатива та ентузіазм тренерів, спортсменів та партнерів. Варто відзначити, що нині й влада почала підтримувати, адже бачить наші високі результати. Бізнес теж не стоїть осторонь. Зокрема, сприяє популяризації спорту й таких турнірів як «Воїни Любарта». Тому й ми працюємо публічно, формуємо спортивну суспільну думку, показуємо альтернативу згубним звичкам власним прикладом.

– Які перспективи у спортивній кар’єрі мають луцькі спортсмени ММА?
Спортсмени, які виступають у професійних поєдинках, напрацьовують особистий рейтинг, далі вони стають цікавими бійцями для інших суперників в Україні і за кордоном. Маючи гідний рейтинг, є можливість поїхати в інші країни та заробити призові місця вже на серйозному рівні.

Що місто отримує від розвитку бойових мистецтв на його теренах?

Чимало, зокрема ім’я, адже Луцьк популяризується за кордоном. Маючи багату історію, старовинний замок, нам є що показати спортсменам, які приїжджають. Для прикладу спортсменам із Франції дуже сподобалася екскурсія луцьким підземеллям, Старим містом. Вони вперше приїхали в Україну, були надзвичайно задоволені й казали, що обов’язково приїдуть ще зі своїми рідними та знайомими. Це такий собі бонус не лише для Луцька, а й усієї України. Це імідж держави.

Що слід чекати любителям спорту від турніру наступного року?

Ми плануємо розширити спектр учасників з іноземних держав. Щоразу ми намагаємося вдосконалюватися, пропонувати щось цікаве. Кілька ідей вже є, поки розповісти не можу. Єдине, що скажу: «Воїни Любарта» наступного року будуть ще цікавішими та крутішими.

Оксана

Залиште коментар