У ковельській школі зацікавилися фондом розвитку навчального закладу

Батьківські благодійні внески у  навчальних закладах стали вже закономірністю. За свої кошти батьки роблять ремонти у дитсадках та школах, купують меблі, обладнання, техніку. Аби зменшити фінансове навантаження на батьків та залучити додаткові кошти в школи й дитсадки Луцька, у 2015 році Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» започаткував проект «Фонд розвитку навчального закладу».

На сьогодні в місті такі фонди вже функціонують при 19 школах та дитсадках. Це  третина всіх навчальних закладів обласного центру. Побачивши ефективність діяльності таких організацій, створенням фонду розвитку в своєму закладі зацікавилися батьки та адміністрація ковельської загальноосвітньої школи №10.

Директор школи Світлана Шворак розповідає, що вперше про фонд розвитку навчального закладу почула восени, під час семінару, який проводили працівники представництва Фонду для директорів ковельських шкіл. Тоді й захопилася цією ідеєю. Щоб детальніше розповісти батькам про переваги фонду розвитку, директор навчального закладу запросила на збори голів батьківських комітетів школи та представників Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».DSC_8276

«Питання, які ми сьогодні обговорюємо, надзвичайно важливі для нашого закладу. Тільки зав­дяки роботі батьківського фонду можна змінювати школу, робити її сучасною, створювати належні умови для навчання дітей», – переконана Світлана Шворак.

Борис Смаль, менеджер Фонду, розповів присутнім педагогам та головам батьківських комітетів про можливості й переваги діяльності фонду розвитку ЗОШ та роз’яснив етапи його створення. Він зауважив: хоча в Україні, згідно із законом, освіта безплатна, та всі розуміють, що школа не виживе без батьківської допомоги.DSC_8283

«Ідея створення фондів розвит­ку при навчальних закладах нова. В Україні немає аналогів таким організаціям. Ініціативна група батьків створює та реєструє благодійну організацію при навчальному закладі. Основна мета – залучити в школу кошти меценатів, сприяти розвитку учнів, – каже Борис Смаль. – Завдяки активності батьків, учителів та адміністрації навчальних закладів, ця схема почала працювати в луцьких школах». 

Борис Смаль зауважив, що реєстрація такого фонду передбачена законом та забере мінімум часу. Насамперед потрібні бажання та наполегливість від батьків.DSC_8309

Успішним досвідом роботи з ковельчанами поділилася Наталія Гунько, голова правління фонду розвитку «Ерудит», що другий рік діє в луцькій ЗОШ №11. За цей час вдалося залучити у школу майже 100 тисяч гривень додаткових кош­тів. Жінка каже, що раніше батьки неодноразово зверталися по підтримку до фірм та підприємців, але результату не було.

«Реєстрація фонду розвитку відкрила нові можливості. Однією з переваг  діяльності фонду є спів­праця з благодійниками й меценатами та можливість залучати грантові кошти, – зазначає Наталія Гунько. – Потрібно постукати в десять дверей, щоб хтось один підтримав. Та головне – не опускати рук».DSC_8284

На початку роботи правління фонду «Ерудит» разом із керівництвом школи затвердили стратегію розвитку. Відштовхуючись від стратегічних планів, складали програми й проекти, частину з яких успішно реалізували. За період діяльності вдалося зміцнити матеріально-технічну базу: закупити мультимедійний комплекс, ноутбук, встановити систему відео­нагляду, обладнати робоче місце вахтера тощо.

Фонди розвитку навчальних закладів, що функціонують при школах та дитсадках Луцька, довели, що це правильний напрямок у розвитку сучасної освіти. Тепер можливість приєднатися до лучан, які дбають про своїх дітей, мають навчальні заклади Волині. Зі свого боку, Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» надає юридичну та консультаційну підтримку в питаннях, які виникатимуть під час створення та функціонування фондів розвитку навчальних закладів. 

????????????????????????????????????

DSC_8273

tilkyrazom

1 коментар

Залиште коментар