У Луцьку відбудеться Перший Міжнародний Фестиваль літньої Сеньйориади

Обласний центр Волині має усі шанси стати українською столицею спортивних змагань серед людей поважного віку. Для цього Луцьк має все необхідне: активних учасників, мудрих меценатів та необхідну інфраструктуру.

За підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» 23-26 серпня вперше в Україні у Луцьку відбудеться Перший Міжнародний Фестиваль літньої Сеньйориади «Спорт для всіх заради здоров’я». Учасниками сеньйориади стануть слухачі Університетів третього віку, Територіальних центрів соціального обслуговування, Громадських організацій, Об’єднань і колективів України і країн ЄС.

Ініціатива проведення таких змагань належить слухачам громадської організації «Центр освіти «Університет третього віку». Адже одним із найголовніших напрямків діяльності цієї ГО є здоровий спосіб життя людей поважного віку.

  • Вважається, що спорт – справа молодих. Та є люди, які доводять, що і в 50, і навіть 80 років вистачає завзяття і вправності, щоб не лише виступити на найпрестижніших змаганнях світу, а й здобути медалі, – наголошує Катерина Мельник, адміністратор Центру освіти третього віку ВІЕМ.

Слухачі Центру освіти третього віку роблять акцент на здоровому способі життя. Відповідно, займаються гімнастикою, легкою атлетикою та іншими видами спорту. Поважні студенти спілкуються з ровесниками з-за кордону, відвідуючи Сеньйориади і Спортивні змагання у Польщі та Словаччині. Цьогоріч активні пенсіонери вирішили організувати літню олімпіаду в Луцьку та запросити до участі закордонних колег.

– Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» долучився до фінансування поїздки наших студентів на Зимову олімпіаду у Польщі, – каже керівник громадської організації «Університет третього віку»  Оксана Степанюк. – Не відмовили нам і у підтримці Першого Міжнародного Фестивалю літньої Сеньйориади «Спорт для всіх заради здоров’я», за що ми дуже вдячні.  

Оргкомітет планує провести літню олімпіаду для людей поважного віку в рамках святкування Дня Незалежності України.

Керівники та активісти ГО «Університет третього віку» переконані, що Луцьк – європейське місто. Іноземцям буде цікаво прогулятися старовинними вуличками обласного центру Волині, побувати в музеях та галереях, позмагатися у різних видах спорту.

Світлана Бакун – активна слухачка «Університету третього віку». Пані Світлана спочатку зацікавилася вивченням англійської мови, адже у школі опанувала німецьку. А коли постало питання, кого відправити на сеньйориаду у Словаччину, Світлана Бакун зголосилася представити Україну в змаганнях зі спортивної стрільби.

  • Я захоплювалася стрільбою з гвинтівки у старших класах загальноосвітньої школи. У нашій ЗОШ №17 міста Луцька був гарний викладач військової підготовки і оснащений тир. Я з задоволенням складала на швидкість автомат Калашникова, влучно стріляла. Через багато років вдалося пригадати отримані знання та навички і гідно виступити на змаганнях, – каже пані Світлана, яка має дві золоті медалі за участь в синьйориадах.

Капітан команди олімпійських переможців «Центру освіти третього віку» Валентин Тимченко пригадує, що спочатку вони їздили на міжнародні спортивні змагання не заради перемог. Поважним спортсменам було цікаво поспілкуватися із зарубіжними колегами, відвідати музеї та театри. Але після чергової поїздки у волинян прокинувся справжній азарт і вони вирішили серйозно розвиватися у професійному напрямку. Внаслідок такої політики волиняни помітно збільшили кількість завойованих медалей.

  • Якщо у луцьку приживеться традиція проведення літніх сеньйориад, це принесе Волині лише позитивні здобутки. Розвиватиметься туристична галузь, місто набуде популярності серед туристів. А для тих слухачів нашого ЦІентру, які не мали можливості побувати за кордоном, це шанс продемонструвати свої спортивні досягнення вдома, – каже Валентин Тимченко.

Під час Синьйориади спортивні змагання відбуватимуться з різних видів спорту і на різних стадіонах Луцька. Це, зокрема, біг на різні дистанції, штовхання ядра, стрільба з гвинтівки, дартс та інші. Спробувати свої сили зможуть не лише офіційно зареєстровані учасники, а й спортсмени-любителі, для яких будуть об лаштовані спеціальні локації.

За словами Оксани Степанюк, про свою участь в сеньйориаді вже заявили у часники з різних областей України, а також з Туреччини, Литви, Польщі та Білорусі. Загалом – близько 250 спортсменів.

oksy

Залиште коментар