У Миляновичах футбольне поле облаштовували всім селом

«Якісний футбол українським  дітям» – третій проект на території Миляновичівської сільської ради Турійського району, що його реалізували за сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Результатами проекту вже  користуються у селі Тупали, де за ініціативи жителів придбали музичну апаратуру, та в Годовичах, де придбали меблі в дитячий дитсадок. Тепер – презентація спільної роботи Фонду та громади  в самих Миляновичах.

Віднедавна Миляновичівська школа-дев’ятирічка стала філією Луківської опорної школи-ліцею. Заклад невеличкий. У класах – до 10 учнів. Проте тут намагаються тримати на достойному рівні і якість освіти, і умови навчання. Молода директор, історик за фахом Ярослава Пиріг усього три роки на керівній посаді. Однак впевнено господарює: перекрила школу, зробила фасад, постійно бере участь у проектах. Словом, робить все для того, щоб діти навчалися у комфорті. ЇЇ чоловік – місцевий священик, депутат районної ради Володимир Пиріг підтримує ініціативи дружини та намагається внести свій вклад у розвиток села.

Саме йому прийшла думка облаштувати нове футбольне поле на території школи. Адже на старому грати було неможливо. Траплялося, на нерівній поверхні діти підвертали ноги, поржавілі від часу футбольні ворота часто ламалися.

– Я бачив як діти  мучаться, граючи в футбол. Хотілось чимось допомогти, – пригадує Володимир Пиріг.

За справу було братися не боязко, адже так само, з нуля, побудували церкву в селі. То ж досвід організовувати громаду уже був. За допомогою звернулися у Фонд  Ігоря Палиці «Тільки разом» та до депутата обласної ради Володимира Яренчука, де небайдужим людям пішли на зустріч.

Перш ніж приступити до будівництва нового поля, потрібно було демонтувати пристосоване. Тому працювали як і годиться – усією громадою. Викорчовували дерева, знімали плити, розширювали площу, вирівнювали, протруювали від бур’янів, засівали травою. Не цуралися важкої роботи, бо ж знали: працюють на благо села.

Спільна праця дала бажаний результат – каже миляновичівський сільський голова Василь Николайчук. Адже футбол тут люблять і дорослі, і дітлахи. Більше того, сільська команда достойно виступає на районних змаганнях.

Тішиться, що тепер зможуть належно розвивати футбол у школі і вчитель фізкультури Валентина Шворак. А учні часу не гають, залюбки демонструють свій  ентузіазм на полі. Осіння погода – примхлива. То дощ, то вітер. Однак, юні футболісти запевнили: гра відбудеться за будь-яких умов. Відтак, відкрили оновлене поле матчем із командою Луківської школи ліцею. Результат – дружня нічия. Зате проекти в Миляновичах тільки розпочали рахунок. Принаймні так вважає гість свята – радник голови Волинської обласної ради, голова фракції УКРОП в облраді Вячеслав Рубльов.

  • На цьому проекті ми не завершуємо, а тільки продовжуємо нашу співпрацю. Я вірю в те, що ми організуємо ще не один проект для вашої сільської ради, для діток. Адже ваша громада не є байдужою. Ви дбаєте про своїх дітей, про їхнє майбутнє, – резюмував Вячеслав Рубльов.

oksy

Залиште коментар