У Тростянці – новий майданчик

Успіх та розвиток міста, селища, села залежить, насамперед, від того, які люди в ньому проживають. Свідченням того, що на території Копачівської сільської ради Рожищенського району мешкають активні  та небайдужі люди є реалізація аж трьох проектів спільно з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». Лише півроку тому у селі Башова відкривали дитячий майданчик, встановлений на умовах співфінансування Фонду та громади. Тепер – урочиста презентація проекту в Тростянці.

Тростянка – невеличке мальовниче село розташоване за 4 кілометри від траси Луцьк–Ковель. Тут проживає багато молоді й діток. Та умови для їх розвитку фактично відсутні. У селі є лише будинок культури та початкова школа. Своїми силами мешканці облаштували поряд з навчальним закладом невеличкий майданчик для діток. Хотіли ще зробити спортивний майданчик, навіть з місцем визначилися, зібрали частину коштів та цього було не достатньо.

  • Майданчик, де молодь могла б займатися спортом, нам був просто необхідний. Нашу ідею підтримав сільський голова Олександр Совтис. Так і зародився цей проект, – зазначає голова ініціативної групи Анна Федорук.

До співфінансування крім Фонду долучилася сільська рада та мешканці Тростянки. Гроші здавали практично всі, хтось більше, хтось менше. Щаслива й радісна дітвора, яка прийшла на презентацію проекту говорить сама за себе – все вдалося. Баскетбольний, футбольний, волейбольний майданчики, турніки, а для найменших – карусель. Заняття тепер буде у кожного. Тим більше любителі волейболу вже подумують про те, щоб провести турнір весною.

  • Копачівська сільська рада вирізняється дуже ініціативними людьми. Сільський голова Олександр Совтис прагне створити комфортні умови для життя в будь-якому своєму селі. До реалізації проекту і місцеві жителі, й сільський голова підійшли з відповідальністю. Ми разом вибирали місце під майданчик, постачальника, радилися як правильно його розташувати. У цій громаді в процесі реалізації ще один масштабний проект вартістю понад 100 тисяч гривень. Це встановлення зупинок у селі Копачівка,  – розповідає куратор проекту, представник партії  УКРОП у Рожищенському районі Олена Веремчук.

У свою чергу сільський голова зазначає, що аналогів такому майданчику немає у цілому районі і все це заслуга нікого іншого як самих жителів.

  • Відкриття майданчика для нас радісна подія. Десятиліттями тут було поле, вигін. Останні декілька років – футбольне поле з дерев’яними воротами, – пригадує Олександр Совтис. –  Дякую вам жителі, без вас ця ідея не була б реалізована.

Є у жителів Тростянки  ще одна нагальна проблема.  Школа опалюється дровами, а приміщення де вони зберігаються в край аварійному стані. Потрібно перекрити дах, щоб будівля не завалилася. З цим питанням люди й звернулися до заступника голови обласної ради, голови фракції УКРОП в облраді Вячеслава Рубльова, який завітав на свято до громади.

  • Дуже приємно бачити усміхнені обличчя коли робляться хороші справи. Я вважаю, що сьогодні ми розпочали маленьку справу. Разом з тим я вірю, що ми спільно продовжимо її. Ми вже плануємо іншу хорошу справу. Я чекаю на лист від сільського голови і ми з обласного бюджету виділиємо кошти на реконструкцію даху будівлі де зберігаються дрова. Я вірю, що наступною вашою ініціативою, яку ми спільно реалізовуватимемо, буде  реконструкція даху школи, – звернувся до присутніх Вячеслав Рубльов, – Я вірю в те, що Україна починається з дітей. Вірю, що ці діти прославлятимуть ваше село, Волинську область, Україну. Тому, що все починається з зернинки. Те добро, що ми разом  з вами будемо сіяти в душу кожного, дасть свої плоди, і Україна буде процвітати.

 

oksy

Залиште коментар