Від спортивного залу – до олімпійських висот

Школа в Зубильному Локачинського району розташована у центрі села. Простора двоповерхова будівля так і притягує погляд перехожого. На клумбах з ранньої весни до пізньої осені – квіти, на вікнах – вазони. У коридорах на стінах – картини, вишиті нитками та бісером. Це роботи колишніх випускниць школи. А у фойє – світлини учнів усіх класів, що навчалися тут з моменту будівництва закладу. А їх було чимало – аж три десятки, адже цьогоріч школа відзначає тридцятиліття.

У Зубильненській школі навчаються діти з трьох сіл – Зубильного, Семеринського та Сірничків. Загалом здобувають освіту 78 учнів. За чисельністю серед ЗОШ І-ІІ ступенів заклад – на другому місці в районі.

У позаурочний час в школі розпочинається інше життя – спортивне. У закладі працюють секції з баскетболу, волейболу, тенісу, футболу, які відвідують не лише учні, а й молодь села.

Школа є осередком спортивного, культурного і духовного життя нашої молоді, – розповідає директор навчального закладу Руслан Лісецький. – Ми укладаємо договори, де зазначені режим роботи залу та перелік секцій, визначаємо старшого, який стежить за порядком. Таким чином охочі мають можливість цілий рік тренуватися.

Інтенсивні заняття та любов до спорту не лишають без нагород ні учнів школи, ні активну сільську молодь. За підсумками навчального року зубильненські школярі – чемпіони району серед ЗОШ І-ІІ ступенів з футболу та футзалу, настільного тенісу, баскетболу. Вагомою подією у житті громади є й те, що футбольна команда «Стохід» виграла першість кубка району.

Наше пріоритетне завдання – створити відповідні умови для розвитку дітей. Щоб вони могли повноцінно навчатися, займатися фізкультурою, спортом, – зазначає директор.

Власне, таке переконання й стало приводом звернутися у Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» з проектом із реконструкції шкільного спортивного залу. Оскільки в приміщенні була порушена система освітлення та неробоча система опалення.

Фонд підтримав ініціативу громади. На умовах співфінансування батьків, місцевих підприємців та сільської ради у спортивному залі облаштували освітлення, що відповідає санітарним нормам, оновили систему опалення, замінили двері та зробили косметичний ремонт.

Оксана Дмитрук, представник Фонду, привітала громаду з успішним завершенням проекту та закликала не зупинятися на досягнутому, а йти у заданому темпі й далі працювати над покращенням життя у своєму населеному пункті.

Спорт у селі – це дуже важлива складова. Сьогодні дітям важко зорієнтуватися в цьому житті. Адже є дуже багато спокус, перед якими вони можуть не встояти. Фонд сприяє, щоб діти з маленького віку гралися на спортивних майданчиках. Це спонукає до розвитку фізичної культури і спорту, – зазначив голова фракції «УКРОП» у Волинській обласній раді Вячеслав Рубльов. – Тільки разом ми можемо давати майбутнє нашим дітям.

Спортивне свято «Тато, мама, я – дружна сім’я» відбулося у вже оновленому спортивному залі. Батьки й дітки з трьох сімей, долаючи перешкоди, змагалися за звання найспритніших.

Такі заходи об’єднують і гуртують, – переконані Валерій та Олена Гапонюки, які разом із донькою-третьокласницею Анютою брали участь у змаганнях. Напевне, саме дружність і, можливо, трішки фортуни посприяли активній сім’ї здобути перемогу.

«Від спортивного залу до олімпійських висот» – назва проекту, втіленого у життя громадою села Зубильне та Фондом. З таким завзяттям та активною позицією людей віриться: ці висоти не за горами.

oksy

Залиште коментар