Він віддав за Україну найдорожче – життя

19 лютого, напередодні 5-ої річниці загибелі Героя України Сергія Байдовського, в Іваничівському районі відбулися заходи, присвячені вшануванню його пам’яті та відкриття кімнати-музею Героя у приміщенні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Соснина.

Перед відкриттям родина, односельці та учні школи прийшли провідати Сергія на кладовище. Опісля усі присутні поїхали до школи, яка тепер має ім‘я Сергія Байдовського.

Присутні пригадали події Майдану, коли домовини з убитими стояли прямо на сцені. Дорослі ділилися власними переживаннями та спогадами про революцію Гідності. Учні школи розчулили присутніх віршованими рядками та патріотичними музичними композиціями.

«Вшановуємо пам’ять та низько схиляємо голови перед тими, хто віддав найдорожче – життя – за честь та гідність нашої нації. Це Герої Небесної Сотні. Серед них і наш випускник Сергій Байдовський. На другу річницю Майдану учні нашої школи побували в Києві на вулиці Інститутській, де загинув Сергій. Вшанували його пам’ять молитвою, хвилиною мовчання та прикріпили стрічку з написом «Дякуємо за подвиг. Пам’ять збережемо», – зауважив директор школи Олександр Козюк.

Голова Іваничівської громади Федір Войтюк від імені кожного українця звернувся до матері Героя з подякою за виховання сина. Він зазначив, що не можна зрадити благородні життя, покладені за Україну.

Присутні оглянули експозицію, де представлені особисті речі Сергія Байдовського, які містять спогади про нього, що розкривають його особисте життя, захоплення та національні погляди.

Варто зазначити, що до облаштування кімнати-музею Героя долучився Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», виділивши майже 20 тисяч гривень на придбання меблів.

Представник Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Віктор Дорошук зауважив, що з музеєм житиме і пам’ять про Героя, адже кожен експонат допомагає зберегти Сергія у пам’яті таким, яким він був.

«Ми щиро співчуваємо рідним Сергія, – наголосив Віктор Дорошук. – А також дякуємо батькам, родичам та педагогам, що виховали справжнього патріота, який в час небезпеки, не вагаючись став на захист України. Сьогодні потрібно активно продовжувати справу, що її почали Герої Небесної Сотні і робити все можливе для того, щоб Україна була вільною і сильною державою, а її народ – щасливим. Важливо, аби пам’ять про нашого земляка-Героя жила у віках. Облаштування класу-музею імені Сергія Байдовського в його рідній школі. Це чудовий задум, адже юне покоління має пам’ятати, якою ціною наша Батьківщина отримала незалежність. А разом із музеєм житиме й пам’ять про Сергія, бо усі матимуть змогу побачити його особисті речі»

 

tilkyrazom

Залиште коментар