Волонтери з Луцька привезли з Німеччини допомогу для АТО

Поїздку до Німеччини, аби зібрати допомогу для бійців АТО, здійснили луцькі волонтери у період з 10 по 15 листопада. Ігор Климчук та Данило Гетьман відвідали Бремен, Гамбург, Гановер, Ольденбург, Фісбек, Біліфельд та Лейпциг, у яких волонтери збирають кошти, продукти та інші речі для потреб українських військових.

Усього активісти проїхали 3300 кілометрів.

Волонтери кажуть: допомогу українській армії у Німеччині організовують по-різному – від приватних меценатів до збору коштів при церковних общинах. Так, у Ганновері кошти збирають при греко-католицькій церкві святого Володимира – це громада українців Нижньої Саксонії. Дуже активно допомагає отець Роман. У Лейпцигу так само кошти збираються громадою греко-католицької церкві. 
У Гамбурзі існує потужна мережа волонтерів, які наразі мають свій склад зберігання речей для учасників АТО. Також волонтери розповіли, що познайомилися з родиною, де чоловік – німець, а дружина – українка і чоловік сам закуповує необхідні для АТО речі й возить їх в Україну. Цікаво, що у Біліфельді і Гамбурзі серед тих, хто підтримує українську армію, є і росіяни.

Поїздка стала можливою завдяки благодійному «Фонду Ігоря Палиці – Новий Луцьк». Заступник голови правління благодійного фонду Ірина Констанкевич пояснила, що діяльність фонду у рамках програми допомоги учасникам АТО має системний характер: «Ми почали допомагати українській армії з початку АТО. Засновник благодійного фонду Ігор Петрович Палиця вважає, що необхідно підтримувати наших бійців, тим паче, у складній економічній і політичній ситуації, що склалася у нашій державі. Тому ми запровадили програму підтримки учасників АТО, яка на сьогодні включає в себе кілька реалізованих проектів: це і допомога сім’ям учасників АТО, і компенсація родинам загиблих, і психологічна допомога, і відпочинок бійців та членів їхніх сімей у Буковелі. А попереду – ще багато складної і копіткої роботи, адже перемога за нами, тільки якщо об’єднаємося і мобілізуємо усі сили».

Своєю чергою, волонтер Данило Гетьман розповів: «У Гамбурзі є громадянка Росії, її звати Ольга Папела, яка весь свій вільний час віддає на волонтерську працю, допомогу Україні, відшуковує, де можна роздобути щось з військової амуніції. І вона з цим справляється на відмінно. Сказати, що ми багато привезли, я не можу. Проте, навіть краплинка в морі – це є багато. Щонайменше 80 бійців будуть спати в теплі, саме стільки ми привезли спальників, 30 бійців буде взуто, 300 обідів роздано. І це вже тішить. Радує те, як наші люди ставляться до допомоги АТО. Для того, щоб ми поїхали, залучили близько 30 людей, які справді вболівають за Україну – це і працівники благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк», члени Волинської обласної організації української спілки ветеранів Афганістану, волонтери Гамбурга, Лейпцигу, Ганновера (це Оксана Фреріхс, Катя Вольберг, Лілія та Віталій Дубас, Ольга Папела, Наталя Субер, Ірина Маркевич, Ігор Шварц, громада Українців Нижньої Саксонії та Греко-Католицька церква св.Володимира м.Гановер, пані Оксана – волонтер громади Греко-Католицької церкви в Лейпигу та її родина)».

Частину вантажу, зокрема берці, волонтери передали для бійців Добровольчого Українського Корпусу, які захищають донецький аеропорт і базуються в селі Піски. 40 теплих комбінезонів передадуть танкістам. Продукти та частину спальних мішків, термобілизну, шалики, шапки, рукавиці для подальшого розподілу отримали волонтери Волинської обласної організації української спілки ветеранів Афганістану. Милиці та постільну білизну передадуть у міський госпіталь. Також передали речі для дітей загиблих бійців.

Керівник волонтерської групи Волинь SOS Тетяна Должко подякувала за отриману допомогу для бійців: «Зважаючи на погодні умови та наближення зимової пори, солдати все частіше звертаються до нас з проханням забезпечити їх теплим одягом, просять будь-що аби гріло, необовязково військове — цивільні светри, штани, куртки. Але зрозуміло, що ідеально звісно — забезпечувати бійців зимовою спеціалізовано військовою формою та спорядженням, зимовий військовий комбінезон, спальник, бушлат більш пристосовані для екстремальних воєнних дій, ніж домашня ковдра та светр. Тому така допомога як забезпечення спеціалізованим військовим спорядженням та одягом є дуже важливою. Ми дуже вдячні волонтерам з Німеччини та благодійному фонду за надані тактичні рукавиці, спальники, теплі військові светри та термобілизну для бійців. Давно ми не бачили таких щасливих очей у наших героїв, як учора, коли видали їм ці всі речі».

Redaktor

Залиште коментар