Європейські стадіони – у районах Волині

Легка атлетика Волині отримала довгострокову можливість фінансової підтримки та розвитку інфраструктури. У кожному районі запланували звести нові спортивні поля, роботи наразі вже розпочаті.

Про це йшлося під час підписання Меморандуму про взаємовідносини щодо розвитку фізичної культури і спорту між Фондом Ігоря Палиці «Новий Луцьк» та Громадською організацією «Федерація легкої атлетики Волинської області» сьогодні, 6-го жовтня, на стадіоні «Авангард».

Документ уклали до 31 грудня 2020 року. Він передбачає фінансове забезпечення навчально-тренувальних зборів та змагань з легкої атлетики, фінансування наданих Федерацією легкої атлетики пропозицій щодо покращення та розбудови спортивної інфраструктури в області. Згідно з ним планують спорудити легкоатлетичні стадіони у кожному районному центрі області.

Зауважимо, що підписуючи Меморандум, Федерація бере на себе зобов’язання наповнити повноцінним спортивним життя районні центри.

Із цього приводу голова правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк відзначає, що спільні дії дозволять кардинально змінити ситуацію в області щодо спортивної інфраструктури.

Вже у 4-х районах (Маневицькому, Камені-Каширському, Любешівському, Ківерцівському) активно ведеться будівництво спортивних арен, із біговими доріжками, волейбольними, баскетбольними майданчиками, із футбольним полем за європейськими стандартами. Подібні вони будуть до стадіону СНУ імені Лесі Українки.

Зі слів Президента Федерації легкої атлетики Волинської області Володимира Рудюка, вартість одного такого проекту – приблизно 3 мільйони гривень. Він зауважив, що цього року на Волині відбувся соціальний прорив у сфері спорту.
DSC_0230
«За останній рік «королева спорту» отримує на Волині стільки уваги, скільки ніколи не мала за всі роки незалежності України. Нагадаю, що 13 червня Федерація легкої атлетики Волинської області підписалаперший Меморандум із Фондом Ігоря Палиці про співпрацю. Так, зараз ми маємо чудовий оновлений «Авангард». Ворота на стадіон відкритті зранку і до вечора – усі охочі можуть займатися безплатно. Тепер же життя ставить перед нами нові виклики й підказує нові проекти. Так назріла ідея нового Меморандуму. Тепер спортивна інфраструктура буде активно розвиватися і в районах. Ці проекти – унікальні для всієї України, адже таких масштабів спортивного будівництва немає в жодній області. Як казав раніше Перший заступник Міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул, вся увага Міністерства прикута саме до Луцька», – розповідає Володимир Рудюк.DSC_0250

«Підписання Меморандуму є логічним послідовним кроком у співпраці із Федерацією легкої атлетики, адже, як нещодавно повідомив засновник «Нового Луцька» Ігор Петрович, найближчим часом Фонд перейменують на Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» – у нас є наміри взяти під опіку усю область. Тому це – наш перший крок. Сьогоднішній Меморандум дасть можливість комплексно змінити ситуацію щодо легкої атлетики в області. Федерація зі спортсменами, тренерами напрацьовуватиме пропозиції, як розвивати легку атлетику на Волині. Ми допоможемо їм втілювати ідеї, це буде і будівництво стадіонів, і сприяння організації змагань та підтримка спортсменів у виїздах на змагання», – наголосив Олександр Товстенюк.

На урочисте підписання меморандуму прибув й тренер з легкої атлетики з Маневичів, який виховав олімпійського спортсмена, Володимир Засєкін. Він каже, що на європейський легкоатлетичний стадіон в Маневичах чекали понад 20 літ, і ось, цього року їхня мрія збувається.DSC_0231

«Я підготував Максима Богдана, який є володарем Кубку Європи, спортсменом міжнародного класу. Це свідчить про те, що можна виховувати висококласних спортсменів і на периферії. Втім, раніше ми тренувалися на ґрунтовому покритті й дітки завжди питали, коли ж ми матимемо достойні умови для тренування. Минуло 20 років і цей час настав. Це велика подія для всього району. Цього року планують завершити реконструкцію», – розповідає Володимир Засєкін.

Після підписання Меморандуму, учасники проінформували ЗМІ, що вже цього місяця запланований приїзд на Волинь видатного українського легкоатлета Сергія Бубки, яких хоче побачити реконструйований «Авангард» та реалізацію проектів в районах.

Зауважимо, як раніше інформував Фонд Ігоря Палиці, велику увагу та підтримку надають спорту, адже хочуть, аби краянам допомагали відкривати свої таланти, аби вони мали можливість реалізовувати їх в себе на Батьківщині.

DSC_0276 (1) DSC_0272  DSC_0245 DSC_0237   DSC_0283 DSC_0291  DSC_0277        DSC_0198 DSC_0197 DSC_0196

 

Redaktor

Залиште коментар