Запорука успіху міста – небайдужість його жителів

Вулиця Гущанська, що в обласному центрі Волині, проходить через колишнє село Гущу, що було центром сільської ради Ківерцівського району. У 1959 році населений пункт приєднали до Луцька. Власне, так і народилася вулиця Гущанська, яка розташована на межі міста і двох районів – Ківерцівського та Луцького. Її протяжність – 3,5 км. Це одна з найдовших вулиць міста, на якій проживає кількасот лучан.

Мешканці Гущанської бідкаються, що відтоді, коли відбулося приєднання села до міста, нікому до них немає діла. Дорога в жахливому стані, практично бездоріжжя, відсутність будь-якого транспортного сполучення та інфраструктури, а донедавна ще й суцільна темрява. Щоб відстоювати свої інтереси, рік тому люди вирішили створити орган самоорганізації населення (ОСН). Задумали – зробили. За підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» створили «Вуличний комітет «Гущанський». Керівником ОСН майже одноголосно обрали Володимира Маця, який не з розповідей знає про проблеми своєї вулиці та більш як десять років відстоює її інтереси.

– Тут я народився і прожив усе життя. Тому мені не байдуже, – каже Володимир Станіславович. – Нам довго не проводили газ. Люди, проживаючи у місті, змушені були палити дровами. У нас досі немає комунікацій, відсутня каналізація та централізоване водопостачання. У магазин чи аптеку ми змушені ходити на вулицю Гордіюк. А це добрих півтора кілометра. А якщо йти з кінця Гущі, то й два з половиною кілометри бездоріжжя. Я вже не кажу про те, що в нас відсутні дитячі й спортивні майданчики, щоб наші діти мали де займатися. Хочеться, щоб нас почули. Адже наша вулиця – частина міста, а ми його мешканці.

Володимир Маць каже, що після того, як люди створили вуличний комітет, стало легше відстоювати інтереси своєї вулиці. Якщо раніше його не впускали на сесію міської ради, то тепер запрошують на засідання депутатських комісій. У юридичних питаннях допомагає пану Володимиру його заступник – син Богдан.

Не так давно одну проблему гущанців вдалося залагодити. Після кількарічної темряви на їхній вулиці засвітилися ліхтарі. Та найбільша проблема – дорога, точніше, її відсутність – так і лишилася.

Жителі забутої вулиці бідкаються, що в період дощів через калюжі не можна переступити навіть дорослому, не кажучи вже про дітей чи дошкільнят.

– Надворі ХХІ століття, а нам доводиться виносити хворих на покривалі чи ношах, адже в негоду автомобіль швидкої допомоги не може доїхати. Нам покласти б асфальт і хоч з одного боку – доріжку, – ділиться планами голова ОСН.

Днями представник Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Олена Оліфірович вручила Володимиру Мацю подяку за активну громадську позицію та вагомий внесок у покращення благоустрою мікрорайону.

– Це дуже ініціативна людина, яка вболіває за свою вулицю. Володимир Станіславович стукає в усі можливі двері. І це не безрезультатно. Завдяки численним зверненням маємо освітлену вулицю. Його підтримує громада. На реальному прикладі ці люди довели, що не можна бути байдужими, треба шукати шляхи виходу із ситуації, – зазначила Олена Оліфірович.

oksy

Залиште коментар