Клуб найкращих батьків вітає нових учасників

Упродовж двох років у луцьких школах та дитсадках, з ініціативи батьків та підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», активно створюються фонди розвитку навчальних закладів. На сьогоднішній день у місті функціонує 31 така організація. Небайдужі батьки, котрі беруть активну участь у навчально-виховній, культурно-освітній, спортивно-оздоровчій діяльності дошкільних та загальноосвітніх  закладів освіти, об’єдналися у Клуб найкращих батьків. Зустрічі учасників Клубу завжди проходить цікаво та конструктивно.

Чергове засідання батьків розпочалося з приємного моменту. Присутні вітали нових учасників клубу – представників фондів розвитку, що нещодавно розпочали свою роботу. До уже діючих фондів розвитку навчальних закладів приєдналися дитсадки №20, 35, 37, школи №19, 24, школа-інтернат – правознавчий ліцей з посиленою фізичною підготовкою та гімназія №18.

Перший заступник Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Лариса Тарасюк відмітила, що новоствореним фондам буде легше, адже вони йтимуть по напрацьованому шляху.

  • Як на мене, ви вже можете організовуватися в громадську організацію, яка буде  лобіювати інтереси  навчальних закладів у міській раді, відстоювати їх на рівні держави,  – зауважила Лариса Тарасюк. – Дуже приємно, що є люди, які беруть на себе додаткові завдання. Дякую, що ви знайшли в собі такий потенціал і надіємося що ми разом будемо успішно співпрацювати.

Усі новостворені фонди розвитку отримали сертифікати від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» на здійснення статутної діяльності. По тому, учасники заходу обговорили робочі моменти.

Наталія Гунько, голова фонду розвитку ЗОШ №11 «Ерудит», що був створений першим у Луцьку, поділилася власним  досвідом  ефективної роботи фонду розвитку. Так, «Ерудиту» за перший рік роботи вдалося залучити 100 тисяч гривень. На другому році діяльності фонд залучив ще 170 тисяч гривень. Пані Наталія зауважила, що це не батьківські кошти, а спонсорські.

 

 

  • Насамперед потрібно розробити програми і проекти, що базуватимуться на проблематиці школи. Тому важливо щоб була взаємодія з адміністрацією школи, – звернулася Наталія Гунько до представників нових фондів. – На мою думку потрібно спрямовувати кошти на розвиток дітей. Саме за таким принципом ми працюємо.

В свою чергу, Світлана Павлова, голова фонду розвитку ЗОШ №15 «Турбота», розповіла про проект «Ерасмус +» та роботу свого навчального закладу в цьому напрямку:

– «Ерасмус +» – це програма Європейського Союзу, що підтримує проекти у сфері освіти. На сьогоднішній день вона працює у двох напрямках:  обмін студентів та освіта для маленьких дітей. Саме другий напрям ми розвиватимемо у своєму навчальному закладі. Наша школа одна з небагатьох у місті, що має інклюзивні класи. Програма покликана адаптувати діток з особливими потребами до суспільства.

Зі створенням кожного нового фонду розвитку навчального закладу, крок за кроком народжується новий підхід до освіти та участі в ній батьків школярів чи вихованців, які всупереч державним гарантіям безоплатної освіти, змушені фінансувати навчання з власного гаманця чи шукати додаткові кошти.

oksy

Залиште коментар