Здоров’я дітей – у наших руках

Фахівці стверджують: сидячий спосіб життя дуже небезпечний. Він негативно впливає на опорно-руховий апарат людини. Нині ортопеди все частіше діагностують у школярів сколіоз. Та це й не дивно, адже у більшості шкіл – старі парти, що мають неправильну конструкцію та не відповідають зросту дитини.

Про проблему сколіозу не з чуток знають і в селі Троянівці, що на Маневиччині. Учителька молодших класів Троянівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Віта Ясюк розповідає, що на методичному об’єднанні неод­норазово піднімали питання про здоров’я учнів школи. Щороку школярі проходять медичний огляд, і факт залишається фактом: кількість дітей, які хворіють на сколіоз, збільшується.

У Троянівській школі навчається 171 дитина, з них 61 – у молодших класах. Тут здобувають освіту школярі із навколишніх сіл: Майдану, Черська, Бережниці, Градиська. У школі організовують заняття з водного туризму, на яких діти плавають на байдарках. Завдяки таким навичкам школярі виборюють перші місця на турнірах обласного рівня. Ще однією особливістю є те, що тут діє шкільне лісництво. Для учнів старших класів проводять уроки лісоводства, на яких вони допомагають саджати дерева та доглядати за ними. «Ми дуже раді спів­працювати з Городоцьким лісовим господарством, робітники якого не лише навчають наших діток, а й допомагають в облаштуванні класів», – каже Віта Ясюк.

yasyuk

Направду здивувало нас те, що в школі відсутні будь-які благодійні фонди, які передбачають фінансову допомогу від батьків. Тут не здають гроші ні у фонд школи, ні у фонд класу. Для того щоб забезпечити належні умови навчання, залучають благодійників.

dsc_0641

У заміні старих парт на сучасні були зацікавлені усі: і батьки, і вчителі, не стояла осторонь і громада села. Проте своїми силами нереально було здійснити задумане. Активісти об’єдналися в ініціативну групу «Школярик» та написали проект на співпрацю з маневицьким представництвом Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

«Наша ініціативна група звернулася до місцевих спонсорів. Здебільшого це люди, пов’язані з лісовим господарством, лісники-підприємці. Залучили учительський колектив. Цього було достатньо, щоб зібрати суму, потрібну для співфінансування. Іншу частину дав Фонд», – пригадує Віта Ясюк.

dsc_0549

Відтак навчальний рік для місцевих школярів розпочався за новими партами. Громада спільно з Фондом закупила 65 ортопедичних парт і стільців, які регулюються відповідно до зросту учня, оновили також і робочі місця вчителів. Коштів вистачило, щоб умеблювати всі початкові класи.

dsc_0562

Нові парти – не єдиний сюр­приз, який чекав на учнів 1 вересня. Простора класна кімната дозволяє посадити кожну дитину окремо. Цим і скористалися педагоги.

dsc_0556

«Мені здається, що так діти будуть самостійнішими, не заважатимуть одне одному опановувати матеріал, а вчителям удасться побачити їхні знання», – вважає вчителька початкових класів Лідія Сопронюк. Педагог має 25 років стажу. Увесь цей час жінка пропрацювала в одному класі. Вона стверджує: парти оновили клас, зробили його багатшим. Зараз вона – класовод третьокласників.

sopronyuk

Коли заходимо в клас, у діток саме година спілкування. І хоча вони кажуть, що їм подобається сидіти по одному, проте зізнаються: ділити парту з товаришем все-таки цікавіше.

Керівник східної філії Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Олександр Мельничук констатує: «Сьогодні фінансування освіти залишає бажати кращого. Особливо це стосується сільських шкіл. Навіть такі елементарні речі, як парти, стільці, дошки потребують втручання Фонду та ініціативи від батьків. Реалізація мікропроектів є конче потрібною для якісного навчання та здоров’я школярів, адже в такому віці формується осанка дитини, від того, як сидить учень, залежить сприйняття інформації».

Школа у Троянівці – простора й чепурна. У фойє – куточок з дитячими виробами, а поряд – портрет випускника школи Сергія Климчука, яким пишаються не лише троянівці, а й вся Україна.

dsc_0531

Сергій – активний учасник Євромайдану, боєць батальйону «Айдар». Два роки тому він загинув під час виконання бойового завдання в селі Хрящуватому Луганської області. У школі пишаються випускником, розповідають про його героїзм та життєві принципи, проводять вечори пам’яті на його честь.

dsc_0530

Ініціативна група школи не збирається зупинятися на досягнутому. Активісти написали ще два проекти, які планують втілити найближчим часом. Один із них – «Наука – мука», що передбачає проведення ремонту та обладнання кабінету хімії. Тож сподіваємося, що ініціативній громаді разом з Фондом вдасться реалізувати ще не один задум та проект.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

dsc_0574

oksy

Залиште коментар