Жити із діабетом можна, легковажити – ні

День боротьби із цукровим діабетом 14 листопада світ відзначає на честь Фредеріка Бантинга, канадського лікаря фізіолога, нобелівського лауреата,  одного із відкривачів гормону інсуліну. Цей винахід зробив великий прорив у науці і значно полегшив життя мільйонам людей на планеті. Все ж проблема цукрового діабету залишається. Ця невиліковна хвороба досліджена не до кінця, й усі, кого вона торкнулася, вимагають постійної уваги.

Цукровий діабет, як вирок, кілька років тому прозвучав у сім’ї Мельничуків із села Дерно Ківерцівського району, коли занедужала їхня донечка Софійка.

«Дитина в той день, практично, не вставала з ліжечка, багато пила.  – пригадує мама дівчинки Тетяна Мельничук. – Це мама настояла, щоб ми завезли її в амбулаторію тут у нас в селі і здали кров. Я не могла навіть подумати про таке. У  нас був високий рівень цукру».

У родині  Тимчуків із Луцька, що воно таке, цукровий діабет, – знали. Хворів тато. А потім недугу раптово виявили і в сина Артема.

 «Це було тринадцять років тому, – розповідає студент Коледжу технологій, бізнесу і права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. – Як  мені розказувала мама,  мені зробили щеплення і пішло ускладнення. Мені тоді стало погано, викликали швидку і ніхто не міг зрозуміти, чого мене завели в лікарню і зробили аналіз цукру. Цукор був дуже високий. І мені відразу поставили цукровий діабет. Почали колоти інсулін».

Обидві родини, як і сотні, тисячі, мільйони інших стали жити по-іншому. Знають, як рахувати хлібні одиниці, що таке високий цукор, і що означає «гіпувати». Жити із діабетом можна, але легковажити – в жодному разі.

 «Діабет – підступна хвороба. – розповідає заступник голови обласної спілки діабетиків Сергій Хижук. – Не стільки  сам діабет важкий, скільки його наслідки. Дуже багато людей в молодому віці втрачають зір, залишаються без нижніх кінцівок, відмовляють в них нирки. Дуже багато людей молодих, саме молодих, зараз перебувають на діалізі, штучній нирці. Про діабет треба знати».still1114_00001

Із цією ж метою, аби більше спілкуватися, дізнаватися про нове, про державні програми підтримки і належить об’єднуватися у громадські організації, вважає Сергій. Адже допомога таким людям потрібна повсякчас, оскільки ціни на ліки, на інсулін, на препарати, що знижують цукор, постійно зростають.

«Цей рік був, звичайно, важкий, так як з міського бюджету не було виділено ні копійки для фінансування діабетиків. – ділиться проблемами організації діабетиків Волині її голова Микола Ткачук. – На рівні області цього року як ніколи, зробили добру справу. Щоправда, нам треба було місяці три ходити по кабінетах. Фінансування діабетиків області, в тому числі й Луцька,  як ще ніколи не було – 2 мільйони 145 тисяч»

Та і цих коштів, аби повністю задовольнити потребу хворих, недостатньо. Держава забезпечує інсуліном, а ось препарати, що дозволяють регулювати рівень цукру в крові, часто-густо належить шукати самим. На плечі голови спілки лягає найскладніше завдання.still1114_00008

«Треба нагадувати про себе. Якщо хочеш жити, то треба крутитися. Так само і ми – звертаємося, просимо.  – каже чоловік. –  Цього року, як і кожного, Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» допомагає нам щодо виділення цукрознижуючих препаратів, вітамінів для діабетиків».still1114_00003

200 упаковок вітамінів волиняни, які хворіють на діабет, отримали навесні. Цього разу, до дня боротьби із недугою, – ще дві сотні. Такі вітаміни дають можливість краще регулювати обмін речовин в організмі.still1114_00004

«Чим зможемо, тим допоможемо, – звернувся до членів спілки діабетиків Волині на їхньому традиційному зібранні до дня боротьбі із цукровим діабетом Орест Маховський, заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», – Фонд знайомий із проблемами людей, хворих на діабет, – і дорослих, і особливо, – дітей. Звичайно, ми не претендуємо на вирішення всіх питань, але, згуртувавшись, зможемо по-трішки змінюватися. Тут переважна більшість лучан, але ми спілкуємося із громадами в селах, селищах, містах районного підпорядкування, допомагаємо».

still1114_00006

Із часу заснування Фонду до нього звернулось понад півтори тисячі осіб із діабетом, переважно щодо матеріальної підтримки на лікарські засоби. Також Фонд придбав і передав членам організації 125 глюкометрів. Особлива увага до дітей, хворих на цукровий діабет, яким  двічі на рік виділяють допомогу на придбання необхідних ліків та виробів медичного призначення. Співпраця Фонду і громадських об’єднань людей із такою недугою триває.still1114_00002 still1114_00009 still1114_00005

tilkyrazom

Залиште коментар