Шанс на життя, вільне від жахів війни. ФОТО. ВІДЕО

Військові дії на сході України, які розпочались ще у 2014 році, тривають  до сьогодні. Ті хлопці, які боронять  кордони країни, на жаль,  повертаючись, відчувають себе непотрібними та спустошеними. Їм непросто розповідати про пережите, важко адаптуватися до мирних реалій. Болючим питанням для військових залишається відсутність робочих місць та необізнаність зі своїми правами. Втім, життя ставить чоловіків перед потребою забезпечувати сім’ї . Справитися з цим завданням після повернення з АТО вдається не всім. Багатьох, попри законодавчі норми звільняють із займаних посад і повертаючись вони дізнаються про те, що перебувають у статусі безробітних. Як повернути віру у себе та у життєві можливості?

З 9 по 15 березня відбувся перший у цьому році заїзд  у рамках «Зігрій душу» – спільного проекту меценатів та  волонтерів. Проект, керівником якого є Анна Лисакова започаткували  у 2015 році за сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».  Протягом 7 днів реабілітації у санаторії «Пролісок» вояки, які прибули із зони бойових дій могли отримати безкоштовну психологічну підтримку, відвідати медичні процедури та спробувати себе у ролі справжнього художника. За словами фахівців, працювати, дійсно, є з чим: тривожність, апатія, відчуття безвиході та провини – це тільки невеликий спектр того, що намагаються подолати дорослі чоловіки. І на жаль, це вдається не всім. У 2016 році, детально вивчивши проблеми, з якими стикаються хлопці до проекту додали нові складові.DSC_0871

«Ми, у Фонді Ігоря Палиці ретельно підійшли до вивчення потреб тих, хто повертається з, так званого, АТО. Дослідивши це питання дійшли до висновку, що окрім  психологічної реабілітації, оздоровлення та арт-терапії  необхідно додати бізнес-тренінги та юридичні консультації.  Адже вважаємо, що вони допоможуть відкрити вам власну справу, розвинути потенціал та отримати інформацію щодо своїх прав», – зазначив виконавчий директор Фонду Орест Маховський.

Під час обговорення нових складових проекту, хлопці зізнались, що інформації дійсно обмаль. Не всі розуміють навіть як оформити звичайну субсидію. Часто працівники департаменту надають неповну інформацію. Не до кінця відомий алгоритм оформлення земельних ділянок та державної допомоги.

«Я коли пішов оформляти субсидію, то мені сказали, що тільки 25% відшкодовує держава. Тоді, я вчитався у закони, і знайшов, що насправді мали б відшкодовувати 75%. У мене вийшло все оформити, але ж не всі знають про такі права» , – зазначив один з учасників проекту.

Аби вирішити подібні питання представники юридичного відділу Фонду «Тільки разом» приїздитимуть у санаторій, щоб ознайомити із найбільш поширеними питаннями, які можуть виникати у військових після повернення із АТО. Крім того, до фахівців можна буде потрапити на прийом у приймальню Фонду.DSC_0780

Аби хлопцям було простіше  самореалізуватись  з ними працюватиме бізнес-тренер проекту «Go micro» Станіслав Корнєв. Так, у рамках семінару – тренінгу «Зроби крок» колишній бійцям розповідають, як розпочати власний бізнес та оформити документи на той чи інший вид діяльності.

«Під час семінару ми розповідаємо, як розпочату свою справу. Вчора, я побачив, як у хлопців загорілись очі, ми говорили про соціальні та бізнес проекти, у них виникало багато запитань. Звісно, під час таких занять ми говоримо про мікро-бізнес, а не про грандіозні всеукраїнські проекти.  Але це повертає їм  віру у себе та відчуття того, що вони потрібні цьому суспільству. Взагалі, я щиро вдячний Фонду Ігоря Палиці за колосальну роботу, поважаю  тих, хто робить такі великі справи»,  – зазначає Станіслав.

Зі слів спеціаліста, практика таких семінарів розпочалась з червня місяця і вже має вагомі результати. Адже вже декілька учасників тренінгу зараз оформляють документи на відкриття власного бізнесу.

Для демобілізованого ще у серпні Миколи Півня з села Омеляни Шацького району бізнес-тренінг виявились корисними та цікавими. Адже чоловік, отримав земельну ділянку у селі Світязь і тепер планує побудувати там невеличкий будиночок, аби мати змогу організувати господарство, яке буде займатися зеленим туризмом.DSC_0817

«Я пішов у АТО через сімейні проблеми, добровільно, у серпні 2014 року. Коли повернувся, то  проблем з отриманням земельної ділянки  у мене не було,  її виділили у Світязькій районній раді. Відвідавши цю реабілітацію, у мене і наснага з’явилась щось робити далі, і знання. Дякую Фонду Ігоря Палиці, за можливість взяти участь в реабілітації, бо під час перебування тут, я відчув себе потрібним, я зрозумів, що є ті, які дійсно турбуються про нас» , – зазначив Микола.

Учасник Руслан Куліш  потрапив на таку реабілітацію майже випадково. Він звернувся за консультацією до психолога, а уже там дізнався про можливість участі  у проекті «Зігрій душу» .

DSC_0819«Тут цікаво, є різні програми, які обираються індивідуально. Мені подобаються лікувальні процедури, адже маю проблеми з руками та ногами. Масаж спини та відвідування басейну – допомагають розслабитись. Дуже цікава та нова для мене – рефлексотерапія.  Після неї відчуваєш себе дуже вільно. Мені важко пояснити, але то ніби, як  організм сам починає відчувати, що йому потрібно», – зазначає Руслан.

Процедури – важлива складова курсу реабілітації. Лікар-рефлексотерапевт  Сергій Кузь розповідає, що тривалість такого лікування різна для кожного, вона  обирається індивідуально, виходячи зі стану  пацієнта.

Всі складові проекту дають хлопцям можливість  розібратись у собі. і реалізуватись, і відчути що вони комусь потрібні.  Вони здружуються, обговорюють пережите, діляться емоціями. Кажуть, що вдома не можуть цього робити, бо намагаються поринути в повсякденні справи, щоб не відчувати болю.  А тут мають час на самоаналіз та моральний відпочинок.

«Ми їх тут вилюблюємо, даємо віру у себе, допомагаємо відчути, що вони потрібні. Тільки усі разом: з меценатами та волонтерами, психологами та художниками, бізнес тренерами та лікарями ми даємо їм можливість на нове, вільне від війни життя» , – резюмує керівник проекту Анна Лисакова.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”15″ gal_title=”Пролісок”]

 

 

tilkyrazom

Залиште коментар