У Луцьку добровольці вчаться рятувати потерпілих у ДТП

У Луцьку 5 квітня стартували навчання для добровільних пожежно-рятувальних підрозділів у сфері надання домедичної допомоги потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах. Курс домедичної підготовки містить теорію і практику.

Навчання тривають на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області. Участь у них беруть добровольці з 15 волинських територіальних громад. Загалом навчання пройдуть близько сотні добровольців, які отримають відповідні посвідчення. Саме тому навчання розраховані на кілька тижнів: щотижня курс проходять нові групи.Віталій Півень із села Уховецьк – водій пожежного автомобіля. Запевняє: навчаннями задоволений та залюбки ще раз взяв би участь у подібному заході. Доброволець переконаний, що такі знання та вміння йому неодмінно знадобляться.«Все сподобалося. Вчили, як робити масаж серця, штучне дихання, як надавати першу допомогу людям із травмами. Відпрацьовували все на манекенах, – ділиться враженнями учасник навчань. – Та й у житті у мене траплялися ситуації, коли доводилося рятувати життя. Головне – не панікувати і діяти швидко й послідовно».

Наталія Митюк – директорка позашкільного навчального закладу у Голобській територіальній громаді. Як людина, яка працює з маленькими дітьми й дбає не лише про їхнє виховання та самопочуття, а й безпеку, використовує будь-яку нагоду здобути нові знання та навики. Надто, якщо йдеться про порятунок життя у екстремальних ситуаціях. Тим паче, жінці уже доводилося рятувати життя іншим, тому не зі слів знає, як важливо діяти швидко.«Такі здібності й уміння необхідні кожному. Адже кожен з нас повинен допомагати ближньому. І якщо є шанс врятувати життя, то ми просто зобов’язані його використати, але це треба вміти. Треба уміти зорієнтуватися в надзвичайній ситуації, не розгубитися, опанувати страх. Мені доводилося рятувати життя у водоймі, стикалася я і з серцевим нападом, – каже жінка. – Добровольці з нашої громади із задоволенням пройшли ці навчання, і не тільки для себе, будемо передавати нові знання. Нас вчили надавати домедичну допомогу в різних аварійних ситуаціях, при алергічних реакціях, цікаво було спробувати працювати з професійними ножицями, якими розрізають автомобіль при ДТП, аби врятувати потерпілих. Тому я дуже задоволена».

Роман Чипинюк з Іваничівської громади також у захваті від навчань, адже почерпнув багато нового: від надання домедичної допомоги до роботи з рятувальною технікою.«Сподобалося, що було дуже багато практики, з нами працювали фахові рятувальники, все дуже доступно і цікаво. Важлива практика надання домедичної допомоги, навчили, як працювати з портативним дефібрилятором, як накладати шини, вимірювати тиск, зупинити кров, зробити штучне дихання, масаж серця, – каже доброволець. – Раніше хіба у фільмах бачив, як це роблять, а тепер знаю і розумію, як рятувати життя, можу ділитися цими знаннями. Вважаю, що кожній людині незайве пройти такі навчання».Навчання відбуваються в рамках міжнародного проекту технічної допомоги «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку посраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області», що стартував наприкінці 2018 року в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.У проекті беруть участь 15 волинських територіальних громад. Він покликаний підвищити безпеку дорожнього руху й охоплює прикордонні території, на яких проживає майже 300 тисяч людей. Проект передбачає створення при громаді добровільного пожежно-рятувального підрозділу, а також навчання добровольців та оснащення їх потрібним обладнанням.Бюджет проекту – € 712 358,85, з них € 641 122,65 (90%) – грант ЄС, € 71 235,85 (10%) – кошти бенефіціарів. Волинь отримає € 209 744,0, з них 188 769 за рахунок гранту.

Читати ще: На Волині діятимуть добровільні пожежно-рятувальні підрозділи

Учасниками проекту від Волинської області є Устилузька, Поромівська, Павлівська, Литовезька, Іваничівська, Вишнівська, Рівненська, Голобська, Дубівська, Колодяжненська, Заболоттівська, Шацька, Любешівська, Жидичинська, Луківська громади.З української сторони проект реалізовують Комунальна установа Волинської обласної ради «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», з польської  «Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіону «Буг».

Читати ще: На Волині створять 15 добровільних підрозділів для порятунку життів

Як наголосила т.в.о. директорки «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» Наталія Кролік, навчання покликані підготувати добровільні рятувальні підрозділи у тергромадах до надзвичайних ситуацій на дорогах, які трапляються за межами локалізації рятувальних служб.

Важливо, що в рамках проекту 15 громадам буде придбано рятувальне обладнання: комбінований інструмент – ножиці-розширювачі з електричним приводом, медичні рятувальні сумки та жилети.

«А після навчального курсу ми проведемо спільні польові навчання з використанням рятувального обладнання для відпрацювання навиків реагування під час надзвичайних ситуацій транскордонного характеру», – зазначила Наталія Кролік.

На її думку, цей проект, окрім всього, стане хорошим поштовхом для подальшого розвитку добровільних рятувальних дружин і слугуватиме гарним прикладом для інших громад.

tilkyrazom

Залиште коментар