Знання, які потрібні усім: у Луцьку добровольці тренуються рятувати людей

У Луцьку 5 квітня стартували навчання для добровільних пожежно-рятувальних підрозділів у сфері надання домедичної допомоги потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах. Курс домедичної підготовки містить теорію і практику.

Навчання тривають на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області. Участь у них беруть добровольці з 15 волинських територіальних громад.

Загалом навчання пройдуть близько сотні добровольців, які отримають відповідні посвідчення. Саме тому навчання розраховані на кілька тижнів: щотижня курс проходять нові групи.

Читати ще: У Луцьку добровольці вчаться рятувати потерпілих у ДТП

Водій пожежного автомобіля Павло Микийчук із села Тур, що на Ратнівщині, на навчаннях дізнався багато нового. «Дійсно дуже корисні навчання видались. Ніколи не зайве вдосконалювати знання, тим паче, коли йдеться по порятунок життя», – зазначив чоловік.Депутат Дубівської сільської ради Юрій Мельник із задоволенням долучився до проекту створення добровільних рятувальних підрозділів у громадах. І ці навчання для нього стали направду корисними, адже відповідних знань і досвіду у цій сфері він не мав.«Кожній людині потрібно знати, як надати першу домедичну допомогу, як врятувати людину. І ці навчання справді корисні: пройшли і теорію, і практику. Дуже доступно, просто, із наочністю, вчитися було дуже цікаво, – зазначає він. – Практикувалися робити штучне дихання, непрямий масаж серця, накладання різного роду пов’язок, джгутів і багато іншого. Добре все це знати й уміти, але сподіваємося, що критичних екстремальних ситуацій у нашій громаді не траплятиметься».Староста Дубівської сільської ради Петро Олексюк надзвичайно задоволений рівнем навчань.

«Ці заняття мені дуже сподобалися, багато запам’яталося, бо дуже фахово нам подавали інформацію, – зазначає чоловік. – Я уже впевнений у тому, що міг би якісно зробити штучне дихання».

Навчання відбуваються в рамках міжнародного проекту технічної допомоги «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку посраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області», що стартував наприкінці 2018 року в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

У проекті беруть участь 15 волинських територіальних громад. Він покликаний підвищити безпеку дорожнього руху й охоплює прикордонні території, на яких проживає майже 300 тисяч людей. Проект передбачає створення при громаді добровільного пожежно-рятувального підрозділу, а також навчання добровольців та оснащення їх потрібним обладнанням.

Бюджет проекту – € 712 358,85, з них € 641 122,65 (90%) – грант ЄС, € 71 235,85 (10%) – кошти бенефіціарів. Волинь отримає € 209 744,0, з них 188 769 за рахунок гранту.

Читати ще: На Волині діятимуть добровільні пожежно-рятувальні підрозділи

Учасниками проекту від Волинської області є Устилузька, Поромівська, Павлівська, Литовезька, Іваничівська, Вишнівська, Рівненська, Голобська, Дубівська, Колодяжненська, Заболоттівська, Шацька, Любешівська, Жидичинська, Луківська громади.

З української сторони проект реалізовують Комунальна установа Волинської обласної ради «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», з польської  «Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіону «Буг».

Читати ще: На Волині створять 15 добровільних підрозділів для порятунку життів

Як наголосила т.в.о. директорки «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» Наталія Кролік, навчання покликані підготувати добровільні рятувальні підрозділи у тергромадах до надзвичайних ситуацій на дорогах, які трапляються за межами локалізації рятувальних служб.

Важливо, що в рамках проекту 15 громадам буде придбано рятувальне обладнання: комбінований інструмент – ножиці-розширювачі з електричним приводом, медичні рятувальні сумки та жилети.

«А після навчального курсу ми проведемо спільні польові навчання з використанням рятувального обладнання для відпрацювання навиків реагування під час надзвичайних ситуацій транскордонного характеру», – зазначила Наталія Кролік.

На її думку, цей проект, окрім всього, стане хорошим поштовхом для подальшого розвитку добровільних рятувальних дружин і слугуватиме гарним прикладом для інших громад.

tilkyrazom

Залиште коментар