Учасники АТО отримали подарунки до Дня захисника України

З давніх-давен Пресвята Богородиця вважається покровителькою козацького війська та всього українського народу. Символічно, що 14 жовтня, у свято Покрови, відзначають День захисника України.

У переддень свята представники Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» привітали учасників АТО, які проходять лікування у Волинському обласному госпіталі ветеранів війни і Луцькому гарнізонному військовому госпіталі та працівників цих закладів, котрі безпосередньо брали участь у антитерористичній операції на сході України.

В актовій залі госпіталю ветеранів війни зібралися ті, хто як ніхто інший знає цінність територіальної цілісності України. В той час, коли в нашу країну увірвалася непрохана війна, вони стали на захист Батьківщини, жертвуючи здоров’ям, ризикуючи життям.

Зі святом присутніх привітала  головний лікар госпіталю Тетяна Масікова. Вона відмітила, що госпіталь з Фондом поєднує тісна й плідна співпраця:

  • Фонд нам дуже багато допомагає. Всі культурні та спортивні заходи: відвідування басейну, боулінгу, виставок, вистав, концертів були б неможливими, якби не транспорт, який нам дає Фонд. Також завдяки Фонду ми маємо найсучасніше обладнання. Це вагомий внесок для нашого закладу.

Заступник голови правління Орест Маховський передав вітання військовослужбовцям від засновника Фонду «Тільки разом» Ігоря Палиці. Він відмітив, що співпраця з госпіталем відбувається у рамках програми «Здоров’я волинян» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», починаючи ще з 2012 року.

Зцілимо, допоможемо, порадимо. ВІДЕО

  • Ми не перший рік співпрацюємо з обласним госпіталем ветеранів війни, тому я знаю, що тут створені всі належні умови для вашого одужання, – зазначив Орест Маховський. – З початком військових дій на сході країни ми придбали обладнання для фізіотерапевтичного відділення, оргтехніку та меблі для проведення роботи з бійцями. Нещодавно, на звернення госпіталю, ми придбали апаратуру для ударно-хвильової терапії, що використовується у лікуванні опорно-рухового апарату та меблі у кабінет психологічного розвантаження.

З нагоди свята Орест Маховський вручив солодощі та сертифікати на придбання товарів у гіпермаркеті «Нова лінія» на суму 1000 грн для учасників АТО. Подарунки отримали 45 пацієнтів та 2 працівники закладу.

 

Святкову атмосферу та позитивні емоції присутнім подарували юні артисти Творчої студії Наталії Журавльової.

Лучанин Олександр Торунов один з тих, хто наразі поправляє своє здоров’я у госпіталі. Ще у 2014 році чоловік отримав осколкове поранення та контузію. З того часу змушений періодично проходити курс лікування у медичному закладі. Олександр каже: персонал у госпіталі професійний та чуйний. Медпрацівники завжди знаходять спільну мову з пацієнтами та йдуть їм на зустріч.

Для військовослужбовця Вадима Гаця реабілітація у госпіталі зіграла неабияку роль у подальшому житті. Під час служби у зоні АТО хлопець потрапив у ДТП. Надії на те, що юнак колись стане на ноги, не було. Після курсу реабілітації у Волинському обласному госпіталі ветеранів війни Вадим почав ходити. Більше того, тепер він допомагає одужати іншим. Після лікування хлопець лишився у госпіталі працювати масажистом.

Подарунки до свята отримали й 17 учасників АТО, що наразі перебувають на лікуванні у Луцькому гарнізонному військовому госпіталі та 22 працівники особового складу закладу, які виконували свій обов’язок перед Батьківщиною на сході України.

Начальник госпіталю Василь Криворучко зазначає, що всього в установі працюють 25 учасники АТО. Це хірурги, анестезіологи, медсестри, водії.  Тут надають як ургентну допомогу, так і проводять планове лікування та реабілітацію.

Співпраця Фонду з військовим госпіталем теж має свою історію. У 2014 році Фонд передав медичній установі життєво необхідне обладнання для порятунку волинських військових, поранених у зоні АТО.

Василь Криворучко каже: медики досі активно використовують апарат у роботі. Мало того, його вдосконалили, що дало можливість збільшити ефективність роботи .

  • На сьогоднішній день – це одна із сучасних технологій. Коли ми в 2014 році зустрілися з дефектами м’яких тканин у важких поранених, поставало питання про пересадку шкіри і м’язів. На сьогоднішній день, у 60 -70 відсотків випадків ми не робимо пересадки, а підтягуємо цим апаратом. Зупинити процес остеомієліту практично неможливо. Дякуючи цьому апарату, цей процес зупиняється через 3-4 дні, – розповідає Василь Олександрович.

У кожного День захисника України асоціюється по-різному. Для когось – це свято, комусь – черговий вихідний. Та цей день ніколи не стане звичайним для тих, хто відчув на собі всю гіркоту війни. Хто втратив друга, сина, батька. В кого війна забрала здоров’я. Для нас, цей день – ще одна нагода віддати належне тим, хто оберігає наш мир і спокій та вшанувати світлу пам’ять тих, хто вже не з нами.

tilkyrazom

Залиште коментар