Пам’ять Героїв АТО вшанували футбольним турніром

Змагання з футболу на кубок пам’яті учасників АТО, приурочені до Дня Незалежності України та присвячені борцям за Україну, відбулися у Велимчі, що на Ратнівщині, за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Саме два юнаки з Велимча – учасники бойових дій у зоні антитерористичної операції – три роки тому відійшли у Вічність. Аби вшанувати їхню пам’ять, сільська голова Анастасія Павлович зініціювала проведення спортивного змагання учасників АТО. А всього з Велимча були мобілізовані до лав Збройних сил України і брали участь у антитерористичній операції на сході нашої держави 14 юнаків та молодих чоловіків.

Участь у спортивному заході, окрім велимченців та учасників змагань, взяли голова районної спілки воїнів АТО Віталій Тарасюк, представник Ратнівської районної організації політичної партії «Українське об’єднання патріотів –УКРОП» Юлія Корнелюк та уродженці Велимча.

Навчався, жив, мріяв…

Перед початком змагань організатор культурно-дозвіллєвої діяльності місцевого клубу Тетяна Мельник назвала імена односельчан, які загинули в АТО.

Микола Іванович Повх народився 5 червня 1993 року. Навчався, жив, мріяв… 10 квітня 2014 року був мобілізований, брав участь у бойових діях в зоні АТО, де відстоював незалежність та соборність нашої держави. Снайпер 51-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Північ» Сухопутних військ ЗСУ, він гідно ніс обов’язок перед Батьківщиною. 26 липня 2014 року трагічно загинув від вогнепальних поранень на блокпосту в Донецькій області. Додому, до рідної хати, його привезли в домовині… 4 червня 2015 року Миколу Повха нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Дмитро Степанович Коляда народився 20 лютого 1990 року. У квітні 2014-го його мобілізували у 51-шу окрему механізовану бригаду.

22 серпня снаряд потрапив у танк, в якому був Дмитро. На щастя, він встиг вискочити з вогню й витягти непритомного командира екіпажу Романа Киричука. Тілесні рани Дмитро загоював у дніпропетровському, а потім у луцькому госпіталях. А вже із дому 18 листопада його викликали у військову частину Володимира-Волинського… Він загинув від удару ножем в груди, якого завдав старший лейтенант, командир танкової роти.

15 травня 2015 року Дмитра Коляду нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

У подарунок – тенісний стіл

За перехідний кубок «Пам’яті учасників АТО» змагалися три футбольні команди: з Велимча, Замшан та Заболоття. Перемогу здобули заболоттівчани, друге місце виборола місцева команда, замшанівці були третіми.

Гравців привітав голова спілки учасників АТО Віталій Тарасюк, який від імені спілки вручив призи найкращому гравцю змагань Максиму Білітюку із Заболоття та найкращому воротарю Сергію Цихоцькому з Велимча, а також організатору спортивного дійства – сільському голові Анастасії Павлович та судді змагань Ярославу Находу, отримали призи й команди за перше та друге місця.

Юлія Корнелюк привітала учасників змагань та від імені Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» вручила команді-господарю сертифікат на придбання тенісного столу.

Після церемонії нагородження на могили загиблих Героїв Миколи Повха та Дмитра Коляди поклали квіти. У скорботі посхиляли голови представники спортивно-патріотичного дійства, вшановуючи хвилиною мовчання своїх земляків…

oksy

Залиште коментар