Два будинки культури отримали музичне обладнання

За сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» колективи двох будинків культури сіл Дорогиничі та Губин Локачинського району отримали нове музичне обладнання, інформують прес-служба Волинського УКРОПу.

Приміщення клубу В селі Дорогиничі було зведене у 1961 році, і з того часу перетворилося на головний осередок культури у селі. На базі будинку культури функціонує 5 гуртків, де свій творчий потенціал розвивають 40 осіб. Найбільшою гордістю тут уже багато років залишається фольклорно-етнографічного гурт «Дорогі ночі», який нещодавно отримав звання народного. Саме художній керівник гурту, а за сумісництвом директор будинку культури Орина Дрозда стала ініціатором проекту.

«Цього року проблема придбання нового музичного обладнання набрала особливої гостроти. Обладнання Будинку культури доводиться часто ремонтувати, а це створює численні незручності, перешкоджає нормальній роботі творчих колективів. Ми розуміємо, що у місцевому бюджеті немає достатньо коштів, тому вирішили розробити проектну заявку та взяти участь у конкурсі «Ініціативні громади», об’єднавши зусилля із сільською громадою», – зазначила Орина Дрозда.

Ініціатива мешканців Дорогиничів не залишилися непоміченою. Спільно з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», Дорогиничівською сільською радою та громадою села вдалося не лише придбати нове музичне обладнання, а й замінити 2 вікна та відремонтувати дах у приміщенні Будинку культури.
У будинку культури села Губин Локачинського району також презентували проект «Об’єднаймо громаду заради доброї справи», що реалізовувався за співфінансування Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Завдяки впровадженню проекту відремонтували стелю та підлогу у глядацькому залі, придбали музичне обладнання та оновили сценічні костюми для місцевого фольклорного гурту.

«Будинок культури у Губині побудований ще в 1967 році. Довгий час він був окрасою центральної частини села, – розповів керівник закладу Анатолій Левков. – Але впродовж останнього десятиліття через недостатнє фінансування почав руйнуватися: відійшла стіна, протікав дах, прогнила підлога, відлетіла штукатурка. Ще у 2006 році ініціативні жителі села разом із Війницькою сільською радою, до якої входить населений пункт, розробили план трансформування будинку культури у центр активності громади. Зусиллями сільської ради і громади переміщено в його приміщення ФАП і поштове відділення. А ще тут функціонує вокальний дитячий та вокальний дорослий гурток, драматичний, художнього слова та естрадний гуртки. Для молоді організовуються дискотеки».

За словами місцевої активістки Наталії Попович, у будинку культури – єдиний глядацький зал для жителів села.

«У ньому відбуваються зібрання громади, масові шкільні заходи, бо у школі немає ні актового, ні спортивного залу. Також тут функціонує фольклорний гурт «Горлиця», який радує своїми чудовими виступами жителів не тільки села Губин, а й інших населених пунктів, – зазначає пані Наталія. – Дуже шкода, але глядацький зал втратив свою привабливість і комфортність, тому потребував значного ремонту. Тому ми вирішили об’єднати фінансові і організаційні можливості громади, місцевої влади та сільських підприємців для вирішення спільної проблеми – зробити ремонт глядацького залу та придбати сучасну музичну апаратуру».

Наталія Попович стала керівником ініціативної групи, яка підготувала проект «Об’єднаймо громаду заради доброї справи», що залучив кошти місцевої громади, сільської ради і Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Завдяки реалізації проекту понад 600 жителів села Губин отримали відремонтоване приміщення сільського клубу для проведення дозвілля, а 74 учні школи та 22 вихованці дитсадка мають змогу займатися спортом і організовувати цікаві заходи.

Голова Локачинського УКРОПу Василь Демидюк привітав селян із цією важливою подією для життя громади та від імені очільника Волинського УКРОПу Вячеслава Рубльова передав новенький ноутбук для потреб сільської дев’ятирічки.

«Укропівці хочуть допомогти громаді розвиватися і спрямовують свої сили на реалізацію таких проектів, що орієнтовані на створення умов для культурного та фізичного росту сільських жителів. Будемо надалі підтримувати подібні ініціативи активістів», – зазначив Василь Демидюк.

Оксана

Залиште коментар