Хто дружно працює, той весело святкує. ВІДЕО

Нещодавно біля Кисилинського будинку культури було надзвичайно велелюдно і весело, бо громада після важких сільських буднів вже увосьме святкувала День свого села. Для цього заздалегідь прикрасили імпровізовану сцену, поставили кілька наметів, принесли стільці для жителів села та гостей.

Розпочалося дійство з вітальних слів сільської голови Галини Віннік, якій громада вже удруге виявила свою довіру. Галина Сергіївна пишається тим, що вона працює із добрими, щирими й працьовитими людьми, живе у дружній громаді, яка 9 років тому зрозуміла, що для того, аби змінювати життя у своєму селі, потрібно писати проекти й шукати партнерів для їх реалізації. Вона подякувала всім, хто підставляє громаді дружнє плече й нині допоміг у підготовці та проведенні свята.

Голова Локачинської районної організації політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Василь Демидюк передав кисилинцям вітання зі святом від радника голови Волинської обласної ради Вячеслава Рубльова, побажав не знижувати встановленої ними ж планки, надалі плідно працювати на благо громади. Василь Ілліч розповів про результати недавнього візиту Вячеслава Володимировича до Кисилина на запрошення місцевого священика Івана Квіка. У селі розташована пам’ятка історії та архітектури національного значення – Свято-Михайлівська церква, яка потребує термінової реставрації. Тож місцева громада сподівається, що обласна рада піде їй назустріч і виділить кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації. Також Василь Демидюк вручив багатодітним матерям подарунки, придбані за кошти Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Представник політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Оксана Дмитрук привітала місцевих жителів та гостей Кисилина зі святом, яке вони ж самі першими започаткували в нашому районі. Оксана Володимирівна також пригадала той день у жовтні 2008 року, коли кисилинці на сході селян створили громадське об’єднання «Стохід» на чолі з тодішньою завідувачкою дитячого садка Галиною Віннік та склали план розвитку своєї громади.

– Цей день став точкою відліку новітньої історії Кисилина, який розпочав шлях із проектної діяльності. За ці роки громаді вдалося успішно реалізувати майже два десятки проектів, у тому числі й за кошти Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні. Більшість їх стосувалися школи та дитсадка, але поряд з тим гранти отримали і два ФАПи, зроблено благоустрій обох сільських кладовищ, що є на території сільської ради, футбольного поля, дитячого майданчика, ремонт у сільському будинку культури, пошито сценічні костюми для місцевого фольклорного гурту «Незабудка». І наразі громада завершує реалізацію чергового проекту із заміни та утеплення даху на одному зі шкільних корпусів (проект-переможець конкурсу місцевих ініціатив Волинської обласної ради). Береже громада і своє минуле, оскільки один із проектів був спрямований на облаштування огорожі біля сільської церкви, яка є пам’яткою історії та архітектури державного значення ХVІІ століття. Цей проект – один із двох, які підтримав Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» у 2016 році. У рамках іншого проекту було замінено вікна та двері на енергозберігальні у шкільному корпусі №1. І я вже навіть не дивуюся, що громада, яка однією з перших вчилася працювати та відпочивати разом, є знову першою в Локачинському районі, де Фонд розпочинає реалізовувати так званий соціальний проект. Він, можливо, і не такий масштабний у фінансовому плані, але від того не менш значимий. Адже, розглянувши клопотання сільського голови та побачивши, як активно громада працює і як змістовно будує своє дозвілля, у Фонді вирішили з нагоди свята придбати подарунки для учасників АТО, матерів-героїнь, кращому господареві та найактивнішому місцевому депутатові, – зазначила Оксана Дмитрук.     

         

Під час святкового дійства линули музичні вітання від сільського гурту «Незабудка» – веселих та голосистих кисилинських жіночок, від аматорів сцени із Рожищенського районного будинку культури, історичний екскурс у далеке минуле та озвучення подій новітньої кисилинської історії, тішили виступи учнів місцевої дев’ятирічки та вихованців дитсадка. Було відзначено найповажніших та наймолодших жителів, місцеву футбольну команду. Дітей розважали аніматори з Луцька.

         Журі у складі поважних гостей визначило переможців конкурсу дитячих малюнків «Моє село очима дітей». А ще кисилинські малята натхненно малювали синьо-жовту карту України.

      Тривало воістину народне свято. Місцеві аматори, і дорослі, і юні, демонстрували жартівливі сценки із сільських буднів та щиро сміялися із себе. Кисилинські господині наготували пресмачних українських страв та напоїв, якими гостинно частували учасників і гостей свята.

         Забава вдалася на славу. І, напевно, не лише через те, що зараз у нашому житті бракує елементарного позитиву, а й із такої простої причини, як величезне бажання жителів одного з найбільш віддалених населених пунктів нашого району робити все спільно.

tilkyrazom

Залиште коментар