Козаків у нашому краї стане більше

Волинь – край козацької слави. Саме з волинської землі пішов Байда Вишневецький, який заснував Січ на острові Мала Хортиця. Тисячі волинян виборювали волю в козацьких полках – Звягельському, Поліському, Острозькому, Любарському та ін. Не перевелися козаки у нашому краї й понині.

Спортивний клуб козацького бойового мистецтва «Герць», що три роки успішно функціонує в Луцьку, об’єднує понад півтори сотні дітей різного віку. Тут хлопці та дівчата тренують не лише силу, витримку, а й вивчають традиції українського народу. Тренери клубу переконані: поєднання фізичних навантажень із тренуванням сили духу дає найкращий результат, який загартовує як тіло, так і душу.

  • На Волині не вистачало козацького патріотичного виховання, де включалася б ударна та кидкова техніки, володіння традиційною козацькою зброєю. Це й спонукало мене до того, щоб відкрити спортивний клуб, – розповідає керівник СК «Герць» та головний тренер Роман Ковальчук.

 Розпочинали з п’яти учнів. Коли в спортивному клубі, що по вулиці Шопена кількість дітей сягнула 120, вирішили: потрібно розширятися. Адже все більше батьків хочуть, щоб їхню дитину вчили не лише постояти за себе, а й навчали моральних якостей.

Бажання батьків, завзятість тренерів дали бажаний результат. Навчатися козацькому гарту тепер можуть юні мешканці мікрорайону Вересневе. Спортивну залу тут облаштували у підвалі місцевого будинку культури. Тому, хто раніше мав нагоду побувати в закинутому підвальному приміщенні, тепер, мабуть, не віриться, що там можуть тренуватися діти. Проте, як каже тренер Роман, очі бояться руки роблять. Батьки та тренери, об’єднавши зусилля, змогли облаштувати дітям належні для тренування умови. Фінансово підтримали ініціативу активних та небайдужих людей Луцька міська рада та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», який  придбав татамі та обладнання на загальну суму 20 тис. грн.

Хоча роботи у спортивній залі закінчилися нещодавно, тут вже встигла поселитися козацька атмосфера. Блакитно-жовті тони, відповідна атрибутика, словом створені всі умови, аби козаків у нашому краї ставало все більше.

Як і годиться, перед тим як проводити заняття, залу освятили.  

  • На вас дуже велика відповідальність. Ви повинні кожній дитині ввійти в душу, стати їй братом. Щоб вона могла відкритися вам і разом з вами рости, звернувся до тренерів Отець Василь Янчук.

Священик побажав маленьким козакам не здаватися та працювати над собою, а батьків закликав не бути байдужими до дітей, допомагати їм і підтримувати.

  • Велика гордість переповнює мене коли я дивлюся на вас. Ви справжні й світлі. Я впевнений, що майбутнє нашого мікрорайону, міста, країни буде таким же світлим. Адже воно залежить від вас. Бажаю, щоб цей запальний дух ви перенесли в доросле життя, – звернувся до юних козаків депутат Луцької міської ради від УКРОПу Борис Смаль.

Керівник програми Фонду «Волинь спортивна» Олексій Сорокун привітав дітей, їхніх батьків та тренерів. Він відмітив, що засновник Фонду Ігор Палиця приділяє спорту велику увагу. Особливо заохочуються до занять спортом діти. Адже за ними майбутнє нашої країни.

Олександр Аврамич один з тих, хто сприяв створенню відповідних умов для тренування юних мешканців Вересневого. А все тому, що в «Герці» займається його внук Ілля. Два роки хлопчик тренувався у спортивному клубі, що на вулиці Шопена. Тепер буде займатися в оновленій залі на Вересневому, адже тут проживає разом з батьками.

–  Нам  дуже подобається відношення тренерів до дітей. Не дивлячись на їхню молодість вони мудрі, діти їх люблять, – каже пан Олександр, який не пропускає жодного виступу внука.

Задоволена успіхами сина й мама восьмирічного Андрія, голова батьківського комітету спортивного клубу Олена Головенко. Жінка каже: попри те, що «Герць» хлопець відвідує перший рік, результат видно як у фізичній підготовці, так і в дисципліні.

Годі словами передати ту атмосферу, яку луцькі козачата дарують під час своїх виступів. Неабиякий фурор викликають стрибки дітей по битому склу. А при  розбивання цеглин на торсі хлопців, подих  затамовують навіть дорослі.

Роман Ковальчук каже: щоб виконати такі елементи, насамперед потрібно бути духовно чистим. Тому кожні тренування у дітей починаються з молитви. Це дає їм віру в свої сили та можливості.

сс

tilkyrazom

Залиште коментар