Підтримка навчальних закладів – інвестиція в майбутнє

Обласна рада готова вкладати гроші у регіони на розвиток спорту, медицини та навчання. Молодь повинна робити вибір на користь здорового життя і саморозвитку, і належить забезпечити для цього усі умови. Тож першочерговим завданням є наповнення бюджету Волині.

Про це розповів голова Волинської облради, засновник Фонду «Тільки разом» Ігор Палиця під час робочої поїздки до Нововолинська та Володимира-Волинського. У Нововолинську він побував на урочистостях з нагоди відкриття реконструйованого стадіону  у школі-колегіумі. Цей спортивний об’єкт  оновлювали впродовж липня-серпня за підтримки Фонду спільно із Нововолинською міською радою. Загальна вартість робіт становить 4 мільйони гривень, з них Фонд профінансував 3 мільйони, міська влада – мільйон.

????????????????????????????????????

Ігор Палиця ознайомився, як освоюють кошти об’єкти комунальної власності – а саме стадіон «Олімп» у Володимирі-Волинському, спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів для глухих, Спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів “Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки”, Зарічанський ДНЗ і школа-ліцей у Зимному.

Зокрема, як стало відомо під час робочого візиту, на стадіоні спорткомплексу «Олімп» планують облаштувати нові бігові доріжки для легкоатлетів. «За останні 15 років, відтоді, коли перейшов у комунальну власність, спорткомплекс розрісся і постійно оновлювався – побудували трибуни і басейн, облаштували футбольне поле, обладнали два майданчики зі штучним покриттям»,– розповідає виконувач обов’язків начальника відділу освіти Володимир-Волинської міської ради Вячеслав Петрук. Відтак – черга легкоатлетичного сектору. Уже розробили проектно-кошторисну документацію, проконсультувалися із виконавцями робіт. Міська влада сподівається на підтримку Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

dsc_1000

Після відвідин спорткомплексу робоча група оглянула приміщення школи-інтернату для дітей із вадами слуху, який звели у 2008 році. Під час будівництва тут врахували всі потреби для повноцінного навчання таких школярів: світлі просторі класні кімнати, комфортна житлова зона, санвузли, їдальня.

«Я не бачив за останні роки шкіл чи навчальних закладів, які знаходяться у такому гарному стані. Проте ми хочемо все подивитися. Не на все є час, але ми все оглянемо, побачимо, де і які є проблеми. Адже, коли подають гроші на розподіл бюджету, то ми маємо розуміти, куди йдуть ці гроші і хто їх отримає. Якщо вони потрібні, ми маємо знати, хто там господар і чи зможе він ними правильно розпорядитися. У нас така ціль візиту», – розповів Ігор Палиця .

dsc_1068

dsc_1105

Колишній сиротинець, а зараз «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки», також продемонстрував гідні умови та рівень для навчання дітей, яких зараз тут навчається близько 500.

Директор Валентин Вірковський розповів, що у закладі намагаються усіляко зацікавити вихованців і навчанням, і всебічним розвитком. У закладі працює 25 гуртків. Щороку педагоги-керівники разом із вихованцями влаштовують різноманітні виставки, аби залучати до творчої праці молодших школярів.

Школа-ліцей у Зимному – заклад нового типу, тут старшокласники навчаються за програмою інформаційно-технологічного і біолого-технологічного рівнів. Від такого навчання, кажуть у ліцеї, і результати відповідні – перемоги в обласних та всеукраїнських олімпіадах і конкурсах.

Приміщення закладу зведене ще у 1989 році.

«Будівля не дуже стара, але, враховуючи технології будівництва і теперішні витрати енергоносіїв, постала потреба в утепленні і реконструкції фасаду школи. Це питання обговорили з сільським головою В’ячеславом Католиком, який підтримав нашу ініціативу і, своєю чергою, звернувся до обласної ради, аби виділили кошти на утеплення фасаду», – каже директор Юлія Степанюк.

Для утеплення і облаштування фасаду навчального закладу із обласного бюджету виділили 700 тисяч гривень. Тож навчальний рік школярі розпочали у гарній оновленій школі. Але для повного завершення робіт іще необхідні кошти.

dsc_1260

dsc_1262

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

dsc_1269

«Обласна рада готова вкладати гроші, але тоді, коли вони в неї будуть. Бюджет, який є в обласної ради, – плачевний, гроші, які є в ньому, і грошима назвати не можна. Проблем в області дуже багато, а коштів немає. Ми працюємо сьогодні, щоб наповнити бюджет обласної ради, – це наше першочергове завдання. Знайдемо – розподілимо. Я переконаний, що в першу чергу виділимо на спорт, медицину та освіту», – запевнив Ігор Палиця. 

 

 

tilkyrazom

Залиште коментар