Щоб дитинство було щасливим

У Лаврові Луцького району – свято, на яке люди чекали понад 15 років: у селі відкрили дитсадок. Паралельно з облаштуванням дошкільного закладу активні мешканці реалізовували проект Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» щодо встановлення дитячого ігрового майданчика поряд із дитсадком. Тепер маленькі жителі села зможуть не лише навчатися в комфортних умовах, а й весело та активно проводити час на свіжому повітрі.

У селі 110 діток дошкільного віку. Оскільки дитсадка в Лаврові не було, батьки змушені були вставати удосвіта й везти дітей до Луцька в ДНЗ. Ті, хто не міг прилаштувати дитину і в міський садочок, змушені були звільнятися з роботи, щоб доглядати за своїм чадом. Цьогоріч на сесію Луцької районної ради підготували проект рішення щодо реконструкції частини школи під дитсадок. Депутати таку ініціативу підтримали. Кошти шукали з різних джерел.

– Коли відбувається грандіозне будівництво – завжди важко. Депутатський корпус підійшов до цього питання відповідально, адже ми бачили, що дитсадок у цьому селі вкрай потрібен, – зазначив голова РДА Валентин Приходько. Нам є до чого прагнути. Я багато поїздив Україною, був за кордоном, бачив, як дошкільна освіта має розвиватися. І ми до цього прагнемо в Луцькому районі.

Світлана Герасимчук, сільська голова Лаврова, зазначає: своїм першочерговим завданням як голови вбачає забезпечення жителям належних умов для освіти, виховання. Таке переконання стало поштовхом до реалізації спільного з Фондом проекту.

– Паралельно з облаштуванням дитсадка ми стали працювати над встановленням вуличних ігрових елементів, аби забезпечити для дітей гарне фізичне виховання. Зібралася ініціативна група молодих мам, які вивчали різні пропозиції, шукали варіанти в інтернеті, – розповідає Світлана Герасимчук.

Одна з ініціаторів облаштування дитячого майданчика Наталія Басюк, директор будинку культури, каже: вартість проекту чимала – 120 тисяч гривень. Тому до співфінансування долучилися всі: громада, сільська рада, Фонд. Адже щасливі та здорові діти – найважливіше, що є у житті людини.

– Лаврів – досить велике село. Тут нема жодного дитячого майданчика, навіть біля школи. Цей майданчик буде осередком не лише для дошкільнят, а й для школярів. Цікаво було працювати, бо люди активні. Вони написали проект, розглядали різні варіанти, шукали спонсорів, – резюмує координатор проекту, представник партії УКРОП у Луцькому районі Наталія Рубльова.

oksy

Залиште коментар