Від шкільного ярмарку – до масштабних проектів

Від ініціативи до успіху – всього один крок. Як його зробити, з досвіду знають у Лемешеві Горохівського району. «Розвиток здібностей учнів через інноваційні технології» – проект лемешівської громади, що його реалізовували спільно з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». Завдяки згуртованості педагогів, батьків, місцевих жителів вдалося удосконалити матеріальну базу школи. У рамках проекту придбали ноутбук, проектор, принтер-копір, колонку, радіомікрофони та підключили школу до мережі інтернет. Така тісна співпраця лемешівської громади з Фондом відбувається уже вдруге. А почалося все з невеличкого шкільного ярмарку.

– На Трійцю ми провели ярмарок у центрі села. Батьки спекли різні смаколики. Так зібрали 5 тис. грн. Ці кошти дали нам змогу взяти участь у проекті Фонду. Тоді на умовах співфінансування ми замінили двоє вхідних дверей та зробили косметичний ремонт у коридорах. До реалізації другого проекту залучили наших випускників та місцевих підприємців, – ділиться голова батьківського комітету школи Ольга Степанюк.

Другий рік школу очолює Віта Павлович. Директор каже: без підтримки батьків працювати було б значно важче.

– Усі ми знаємо, що без використання інноваційних технологій, без інтернету та сучасного обладнання годі дати дітям відповідні знання. З новою технікою наші уроки стануть цікавішими, а знання – якіснішими, – переконана вона.

Тим часом третьокласники вже випробовують нове обладнання. Урок природознавства проходить з використанням проектора та ноутбука. Учитель пояснює школярам новий матеріал, демонструючи зображення на екрані. Для підкріплення теми гуртом розв’язують кросворд.

Одна річ, коли вчитель на уроці розказує матеріал, інша – коли є можливість наочно продемонструвати сказане. Діти краще сприймають тему, це зовсім інший, новітній підхід до підвищення якості освіти, – каже вчитель інформатики та початкових класів Олена Послєднік.

Попри те, що школа не мала відповідного обладнання, а уроки інформатики досі проходять за старими комп’ютерами, учні демонструють неабиякі досягнення. Зокрема, школяр Сергій Поліщук виборов ІІ місце в обласній олімпіаді з інформаційних технологій та І місце у Волинській учнівській інтернет-олімпіаді з інформатики. За свої досягнення хлопець отримав путівку в міжнародний дитячий табір «Артек-Буковель» від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

– Це були неймовірні десять днів, – пригадує дев’ятикласник. – Буковель подарував мені чудові враження та нових друзів.

Представник партії УКРОП у Горохівському районі, куратор проекту Людмила Марадевич відмітила: хоча школа й невелика, та багата на таланти. Свідчення цьому – численні грамоти за досягнення в науці й спорті, що прикрашають стіну фойє, та яскравий концерт, яким зустріли школярі гостей.

– Будь-яка дорога починається з першого кроку. Ваша співпраця з Фондом розпочалася з першого кроку голови батьківського комітету, яка звернулася у Фонд, – зауважив Олександр Мельничук, представник Волинської обласної регіональної парторганізації УКРОПу. – Дуже добре, що у вас відбулася комунікація, що ви підтримали одне одного. Ця взаємодія дала можливість реалізувати аж два проекти, спрямовані на комфорт та розвиток ваших дітей.

oksy

Залиште коментар