«Сонячний історик» отримуватиме стипендію Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом”

Лучанин Богдан Кравчук став першою людиною в Україні з синдромом Дауна, яка отримала вищу освіту. «Сонячний історик» понад усе любить свій фах, може годинами розповідати про історію та донедавна мріяв знайти роботу. Тепер це – реальність, адже юнак отримав перше робоче місце, а також стипендію від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». А щоб відпочити після екзаменів та набратися сил юному історику та його мамі Фонд подарував путівку на відпочинок в туристичному комплексі «Буковель».

Синдром Дауна не завадив хлопцеві здобути диплом про вищу освіту. Навчання на факультеті історії, політології та національної безпеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки – для Богдана позаду, – пише ІА “Волинські новини”

Однак питання про працевлаштування лишалося відкритим. Але – недовго. Голова Волинської обласної ради, засновник Фонду “Тільки разом” Ігор Палиця зустрівся з особливим випускником і його мамою – Євгенією Кінах, аби повідомити радісну новину – для хлопця є робота за фахом, екскурсоводом у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти.

Мамі Богдана Євгенії Кінах запропонували поділитись своїм досвідом виховання з іншими батьками «сонячних» діток та допомогти освітянам адаптувати навчальний процес для них.

У розмові з Ігорем Палицею Богдан Кравчук розповів про свій улюблений період в історії – період Київської Русі. А також зазначив, що вже має ідеї для екскурсій.

Щоб фінансово підтримати наполегливого випускника вишу, Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» платитиме Богдану постійну щомісячну стипендію  в розмірі 3 тисяч гривень. А для того, щоб відпочити після екзаменів та набратися сил, Фонд подарував йому та його мамі сертифікат на відпочинок у «Буковелі».

Це стало приємною несподіванкою як для Богдана, так і для його мами, які подякували за допомогу Ігорю Палиці.

«Я такого не очікувала, якщо чесно, надзвичайно вдячна як мама. Як я зрозуміла, саме Ігор Петрович зіграв основну роль в працевлаштуванні Богдана. Хай воздасться йому, я безмежно вдячна. Більше того, він пообіцяв, що і надалі куруватиме Богдана, забезпечить літературою», – зазначила Євгенія Кінах.

Вже через два дні Богдан прийшов писати заяву про прийом на роботу на своє перше робоче місце. З 7 серпня він працюватиме на пів ставки екскурсоводом у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти.

Ректор навчального закладу Петро Олешко розповів, що історію Богдана він дізнався від його викладачів, після чого вирішив запропонувати роботу хлопцю, який так захоплюється історією.

Богдан працюватиме в музеї історії освіти Волині, де вже познайомився зі своїх безпосереднім керівником – завідувачем музею Аллою Янковенко.

«Ось робоче місце Богдана, яке, щоправда, треба привести до ладу. Богдан відпочине в Буковелі, набереться сил та вже 7 серпня буде його перший робочий день», – каже Петро Олешко.

Сам же Богдан зізнається, що хвилюється, отримавши таку відповідальну роботу. Проте до всього ставиться з оптимізмом – переконує, що все буде добре.

Батькам, які виховують дітей з синдромом Дауна мама Богдана Євгенія Кінах побажала безмежно їх любити та підтримувати:

«Любити дитину такою, як вона є, виховувати, працювати. Має дитина хист – кинути всі зусилля і працювати над цим. Моя дитина має інтерес до історії і я зробила все, що могла, аби він поступив, вчився і займався своїм улюбленим предметом.

Суспільству треба трошки обернутись лицем до цих дітей, не відсторонюватись. Не можуть ці діти бути на узбіччі: якщо вони будуть в соціумі, то вони розвиватимуться. А якщо ізолювати, то вони деградуватимуть», – резюмує мама.

tilkyrazom

Залиште коментар