Центр для людей з особливими потребами «Агапе» будують поблизу Луцька

Сучасний соціальний проект «Агапе», який відповідає нагальним суспільним потребам і запитам неповносправних, розпочали служителі релігійної громади євангельських християн-баптистів «Фіміам» міста Луцька. У планах служителів церкви – забезпечення житлом найбільш соціально незахищених людей з обмеженими можливостями. Там вони зможуть постійно проживати у спеціалізованих умовах, з допомогою професійного, уважного персоналу здобувати навики, необхідні для повсякденного життя, освоювати нові професії, реалізовуватися у обраній сфері та багато спілкуватися. Адже медичні заклади, куди потрапляють неповносправні з ураженням спинного мозку, здатні забезпечити їх реабілітацією лише на час лікування. 

Під час щорічного конгресу християнської молоді Волині з церков євангельських християн-баптистів, що відбувся у Луцьку за участі голови Українського Біблійного Товариства Григорія Івановича Коменданта, заступник голови правління «Фонду Ігоря Палиці – Новий Луцьк» Ірина Констанкевич вручила сертифікат будинку для колективного проживання людей з особливими потребами «Агапе» на суму 100000 гривень. 

«Ігор Петрович Палиця, перебуваючи з робочим візитом у Луцьку, ознайомився з проектом «Агапе» та вирішив допомогти. Така модель побудови будинків спільного проживання – великий крок до вирішення проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, тому благодійний фонд не міг залишитися осторонь. Адже рівень суспільства світ визначає за ставленням до людей старшого віку та неповносправних. Допомога, надана благодійним фондом – це лише невеликий внесок у розвиток свідомого суспільства. Любов народжується з любові, а милосердя з милосердя, тому одна з програм фонду «З добром у серці» суголосна проекту «Агапе» і відповідає його завданням», – розповіла заступник голови правління благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» Ірина Констанкевич. 

У коментарях відповідальний за служіння неповносправним в церкві «Фіміам» у Луцьку Сергій Больчук зазначив: «Основні «стовпи» будинку «Агапе» – це  якісний догляд і доступність. Я сам доглядаю дружину після аварії вже 12 років, тому знаю суть проблеми зсередини. Окрім того, з 2006  ми проводимо табори для людей з особливими потребами і чули відгуки, що ці 7 днів вони відчувають себе потрібними повноцінними людьми. Тобто, таке служіння їм необхідне, що і буде реалізовано у проекті «Агапе» впродовж всього року. 

Планується, що це буде компактний будинок, розрахований на проживання максимально до 20 людей. Досвідом побудови поділилися наші друзі з Канади. До прикладу, в одному штаті Онтаріо є 250 таких будинків. Отримані кошти ми хочемо використати для встановлення віконно-дверних конструкцій. Ще в 2011 році ми придбали земельну ділянку у селі Боратин поблизу Луцька і розпочали будівництво. З Божою поміччю, на початку 2015 року плануємо відкриття. Хотілося б, щоб цей будинок став прикладом для всієї України.  І ми віримо, якщо ми реалізуємо таку модель у Луцьку, то великі міста знайдуть кошти на будівництво та утримання подібних будинків. Дякуємо за підтримку, ми приймаємо цей подарунок, як велике підбадьорення». 

Redaktor

Залиште коментар