У Ласкові та Вербі відзначили дні сіл

Жителі Ласкова і Верби, що у Володимир-Волинському районі, минулих вихідних відзначили Дні сіл. Долучилися до вітань представники Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». 

Обидва села уже пізнали процеси децентралізації та увійшли в новоутворені громади.

У Ласкові, що належить до Зарічанської ОТГ, новообрана староста Тетяна Шейчук із особливим завзяттям та ентузіазмом взялася за організацію першого для неї публічного заходу. Разом з місцевими активістами ретельно прибрала територію села, добре продумала програму святкувань, аби і малим і дорослим було цікаво.
На святі звучали виступи самодіяльних колективів, привітання від представників влади, депутатів, релігійних громад. Голова Володимир-Волинського районного осередку УКРОПу Павло Пилипюк вручив подарунки від Фонду «Тільки разом» жителям села, які відзначилися особливими досягненнями впродовж минулого року.
«Хай свято надихне усіх, хто живе у Ласкові, або ж родом з цього села, до конкретних кроків заради розвитку рідної землі, – зазначив Павло Пилипюк. – Впевнений, активність жителів та співучасть Фонду та інших небайдужих структур допоможуть зробити життя у селі комфортним, додадуть бажання і змогу дітям, молоді знаходити самореалізацію на малій батьківщині. Лише спільно ми можемо побудувати сильну громаду, а відтак сильну Україну!»
До слова, у Ласкові за співфінансування Фонду та ініціативи місцевих жителів – подружжя Тетяни і Володимира Шейчуків – вдалося реалізувати проект із облаштування зупинки громадського транспорту.  

У Вербі, що наразі входить до Оваднівської ОТГ, свято села поєднали із відзначенням 25-річчя місцевого вокальної групи «Вербиченька». Головним організатором цієї вагомої для громади події стала керівник клубу села Верба та колективу вокалістів Світлана Сульжук. 
«У «Вербиченьці» є учасниці, які усі 25 років віддали співу у рідному гурті, – розповіла Світлана Сульжук. – Водночас, колектив постійно поповнюється новими співучими односельцями. Склад вокалістів змінюється, але популярність наша не згасає. Намагаємося передати навіть найтонші нотки української душі у наших піснях. Ціною власного вільного часу учасники «Вербиченьки» готуються до вокальних виступів, щоб радувати односельців та достойно представляють рідне село у різних куточках Волині».
Вітали гурт з ювілеєм та жителів села зі святом запрошені гості: заслужений артист естрадного мистецтва України, керівник Торчинської дитячої музичної школи, виходець Верби Ярослав Найда, народний аматорський колектив з Турійська «Сузір’я», представники влади та депутатського корпусу. 
Голова фракції УКРОПу Оваднівської сільської ради Андрій Рой надав гурту «Вербиченька» від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» подарунки з нагоди свята. 
«Цінуємо такі колективи, які несуть автентичне, наше рідне, українське через роки, бережуть для нових поколінь і навчають любові до рідної землі найменших, – зазначив Андрій Рой. – Фонд Ігоря Палиці “Тільки разом” підтримує збереження національних традицій, щоб виховувати справжніх патріотів рідного краю, які б розбудовували Україну і щиро прагнули її розквіту».
Свято у Вербі видалося на  славу. Молодь випробовувала власну спритність та витривалість у спортивних змаганнях, діти розважалися завдяки чудово підготовленій програмі запрошених аніматорів, народні майстрині представили виставку власноруч виготовлених вишиванок. Вперше виставив роботи із дерева місцевий різьбяр Валентин Захаров. А на завершення усіх чекало неймовірне частування кулішем, бограчем, варениками, юшкою та іншою смакотою.

Оксана

Залиште коментар