У волинському селі відремонтували ФАП

У селі Цевеличі, що в Локачинському районі, для фельдшерсько-акушерського пункту придбали медичні інструменти, а також замінили вікна та двері.
«До відновлення ФАПу долучилися всі, – каже голова Козлівської сільської ради, куди входить село Цевеличі, Олег Трофимюк. – Завдяки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», з яким ми активно співпрацюємо, в нашій сільраді ми вже реалізували 4 проекти».

«В нас були вікна дерев‘яні, з них постійно дуло. Ми змогли замінити всі вікна, вхідні і міжкімнатні двері та придбати медобладнання – вагу для дорослих, вагу для немовлят, небулайзер для інгаляцій, штатив, сумка для фельдшера, тест-смужки для глюкометра. До проведення робіт і втілення проекту долучилися всі», – каже завідуюча ФАПом Наталія Форманюк.
Перші кроки до реалізації проекту зробили ще у лютому цього року. В селі створили ініціативну групу, яка почала писати проект та спільно шукати кошти на реалізацію.
«Дякуємо за те, що ваша громада небайдужа. В нашій країні такі часи, що усім важко, проте одні нарікають на те, що важко, а інші прагнуть цю ситуацію змінити. Але для того, щоб щось почати змінювати в своєму населеному пункті, то це потрібно робити тільки разом», – наголошує депутат Волинської обласної ради Вячеслав Рубльов.
Під час зустрічі із депутатом, селяни просили допомогти Вячеслава Рубльова із заміною водопостачання в селі. Мовляв, в Цевеличах є своя водопровідна система, проте труби старі і потребують заміни. Відповідний проект запланували і склали ще у 2011 році, проте досі за його втілення ніхто не брався – ціни застаріли. На щастя, сільський голова написав звернення в обласну раду, щодо важливості проведення робіт із заміни систем водопостачання, тож це питання включили в обласну програму «Питна вода», яка діє до 2020 року. 
Також людям болить питання дороги. Мовляв, в селі, коли темно і дощова погода – пройти нема як. Шкільний автобус не може виїхати і забрати дітей до школи.
«Ще на початку року ми від Локачинського району підготували перелік комунальних доріг, які потрібно було відремонтувати і ваше село теж було в цьому переліку. Адже область мала отримати 390 мільйонів гривень на ремонт доріг місцевого значення. Проте в облдержадміністрації вирішили по-іншому і перекроїли перелік. Вся частка грошей, яка мала прийти в район має піти тільки на одну дорогу – Локачі-Загорів», – розповів голова Локачинського УКРОПу Василь Демидюк.
Тим часом місцеві школярі просять в депутата допомогти із облаштуванням футбольного поля. Дітлахи кажуть: попри те, що в їхньому селі немає футбольної команди, займатися цим видом спорту хочуть і люблять – м‘яч приносять з дому, а ворота зробили із підручних матеріалів. 
«Ми будемо просити батьків аби зварили з труб гарні ворота, на які можна повісити сітку», – переконує один із спортсменів Максим.
Вячеслав Рубльов каже: якщо тут обладнають футбольні ворота, то першого вересня для дітей укропівці передадуть м‘ячі та сітку.

Оксана

Залиште коментар