У ТУРІЙСЬКУ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ШКОЛИ

Школа І-ІІ ст. ім. Ганни Жежко відзначила свою 145 річницю з дня першої згадки про навчальний заклад та 85 річницю з моменту побудови нинішнього приміщення. 
За словами директора школи Володимира Поручніка, iсторія навчального закладу надзвичайно багата і цікава. Раніше відлік з «дня народження» школи вівся з 1875 року, коли в Турійську було відкрите початкове однокласне училище. Але нещодавно в архівних документах люди знайшли іншу дату заснування школи – 1837 рік, бо ж саме тоді в містечку почало діяти приходське училище. У роки II Речі Посполитої Турійська школа мала назву «Сєдмокласова школа повщехна» (загальноосвітня семирічна школа). До Другої світової війни вона носила ім’я польського полководця Червінського. Восени 1941 року фашисти закрили Турійську середню школу, як і інші школи на Волині, позбавивши дітей права на освіту. 
«У 1944 році західна частина нового приміщення була зруйнована від розриву бомби, а решта пошкоджена настільки, що відбудувати її за короткий час було неможливо. Тому директор школи організувала роботу по відбудові двох кімнат у приміщенні старої школи та декількох кімнат у приміщенні колишньої ґміни», – розповідав очільник навчального закладу.
Зараз над вдосконаленням матеріально-технічної бази школи активно працюють і директор, і очільник Турійської об‘єднаної територіальної громади. Голова ОТГ Олексій Безсмертний розповів, що існуюче приміщення учбового закладу планують реконструювати та вже заручилися підтримкою Кабінету Міністрів України. А завдяки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у школі були реалізовані 2 проекти. Зокрема, облаштували комп‘ютерний клас та оформлений музей навчального закладу. 
«Ми щиро вдячні Фонду та безпосередньо Вячеславу Рубльову за оформлення експозиції нашого шкільного музею. В школи багата історія, якою варто пишатись і знати», – радіє директор.
«Шкільна родина, яка зібралася на святкуванні – це велика дружна сім‘я однокласників, які підтримують один одного та свою альма матер. Тільки разом ми змогли забезпечити комп‘ютерний клас для школи і зробити експозицію. Це ті справи, які залишаються в пам‘яті, які мотивують крок за кроком спільно з батьківським комітетом і головою Турійської ОТГ продовжувати хороші справи. Вірю, що школа і далі буде процвітати, а в її стінах продовжуватимуть навчатися такі талановиті діти», – привітав присутніх голова Волинського УКРОПу, радник очільника обласної ради  Вячеслав Рубльов, який завітав на свято.

tilkyrazom

Залиште коментар