Волинський муздрамтеатр показав виставу у Ківерцях. ФОТО.ВІДЕО

Особливий театральний гастрольний тур Волинського академічного муздрамтеатру імені Тараса Шевченка, ініційований Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» розпочався показом вистави у Маневичах. Там, для місцевих жителів показали виставу «Шельменко-денщик».

А вже днями грою  акторів могли насолодитись мешканці Ківерець, для яких демонстрували виставу «Кайдаші» (за мотивами “Кайдашевої сім’ї” )

Всесвітньо відомий сюжет родинних чвар укотре дав урок злагоди, людяності та вміння досягати компромісу. Символічно, що стежити за перипетіями кайдашівських сварок ішли цілими сім’ями.

Безплатні запрошення отримали поціновувачі театрального мистецтва, яким не так часто доводиться відвідувати театр в обласному центрі. Передусім організатори намагалися, аби ця подія не оминула учасників АТО та їхніх сімей.

«Ми – сільськогосподарський район і багато хлопців, які були в АТО, зайняті зараз – працюють на городах, в домашніх різних побутових справах. Але багато відгукнулись із радістю – а чом би і ні. Можливо, це якось допоможе і в їхній реабілітації соціальній, психологічній», – зауважив голова спілки Ківерцівської районної громадської організації спілки учасників АТО і волонтерів Артур Завальний. 

На його думку, це – прекрасна ідея, коли театр іде до людей сам, адже це якраз те мистецтво, що має усі засоби, щоб достукатися до людської душі. Чи то історія схильна до повторень, а чи людська натура не змінюється, але твори класиків не втрачають актуальності. На жаль, ситуації, описані в повісті Нечуя-Левицького Кайдашева сім’я, повторюються й нині. Рецепт збереження сімейного комфорту – у кожного свій.

Постановка режисера Миколи Яремківа в доступній та оригінальній формі передала колорит класичного твору, продемонструвала блискучу гру акторів.

Та й вибір тематики вистав не був випадковим.

«У комічній формі нам зайвий раз нагадують, яких якостей треба позбутися, що у відносинах є негативними явищами. Нас закликають до того, щоб ми шукали Бога в собі, щоб ми брали а взірець кращі приклади, спиралися на християнські цінності, і тоді наше життя буде трохи кращим», – переконана заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Ірина Констанкевич.

Рецепти родинної злагоди підходять для утвердження взаєморозуміння і в ширшому контексті. Адже на підвалинах найкращих людських якостей будується і сильна, злагоджена країна. У Ківерцях – друга із двадцяти вистав проекту Фонду Ігоря Палиці «До духовних скарбниць». Наступні районні центри, що прийматимуть артистів – Камінь-Каширський, Стара Вижівка і Любешів.

 

oksy

Залиште коментар

facebook