Звіт за 2015 рік. Програма “Культура і духовність”

Програма «Культура і духовність – головне багатство лучан» (у 2016 році програма перейменована на “Культура і духовність”)

Програма покликана формувати середо­вище, сприятливе для творчості, розвитку  й утвердження найкращих надбань українського народу, його мови, культури, історії. Пріо­ритети сформовано навколо популяризації мистецького доробку лучан у галузі малярства, літератури, музики – усього того, що робить наше місто особливим і привабливим для культурного туризму.

Підтримка національно-патріотичного виховання:

– проект «Нове життя – новий Луцьк»;

– проект «Новий Луцьк – дорогами історії»;

– проект «Подаруй дитині вишиванку»;

– проект «У творчості ми разом».

Підтримка українського слова:

– проект «Підтримка книговидання»;

– проект «Книжка для лучан».

Організація та підтримка культурно-мис­тецьких заходів, творчих колективів, митців та реалізація проектів:

– «До духовних скарбниць»;

– «Виставка металевих скульптур «Мистецтво заради миру»;

– «Школа писанкарства»;

– «З відкритим серцем до людей»;

– «Різдвяні вогники добра».

Зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури тощо.DSC_0643

Підтримка національно-патріотичного виховання у діяльності фонду передбачає реа­лізацію важливих гуманітарних проектів. Проект «Новий Луцьк – нове життя» за роки існування охопив понад 9500 маленьких лучан, батькам яких подарували вишиту сорочечку і фотоальбом «Наш малюк». Вишиванки як символи національної культури українців із нагоди свята Дня матері  вручили дітям-переселенцям зі сходу та Криму в музеї Лесі Українки СНУ. Починаючи з 2012 року, до проекту «Подаруй дитині вишиванку» залучено понад 600 дітей.

У новому, зініційованому Фондом проекті «Дорогами історії, дорогами культури» спільно з працівниками Художнього музею організовано «Творчі діалоги» для ознайомлення з роботами луцьких художників другої половини ХХ – ХХІ ст. (О. Бурдаш, Г. Чорнокнижний, О. Валента, П.Сензюк) і проведено майстер-класи з малярства для дітей із кризових сімей та дітей, молоді з особливими потребами.

11796216_«У творчості ми разом» – проект, який набув найбільшої популярності серед дітей, батьків. Його  спрямування  – це покращення соціалізації, розвиток творчих здібностей неповносправних. Досвідчені педагоги проводили навчання, які включали різноманітні практики арт-терапії, зокрема – ліплення з глини, вивчення традиційних видів народного декоративно-прикладного мистецтва в етно-студії, музичні уроки. Заняття з ліплення із глини відвідали учні Волинського реабілітаційного центру, Луцького НВК, діти з громадських організацій «Зірка надії», «Джерело життя», «Янголята» та багато інших. Для успішної реалізації проекту за кошти Фонду придбали муфельну піч для випалу виробів, матеріали та фарби, музичні інструменти. У грудні діти провели підсумкові виставки своїх робіт, виготовлених власноруч під час занять на творчих майстер-класах.

Культурно-мистецькі заходи, які утверджують найкращі надбання  вітчизняних митців, популяризують їх у світі, традиційно з року в рік знаходять підтримку серед проектів фонду. Це, зокрема, Музичний фестиваль «Стравінський та Україна», численні концерти (наприклад, присвячений Володимиру Івасюку в червні 2015 року), різноманітні професійні та аматорські заходи.

DSC_2151У рамках проекту «До духовних скарбниць» для лучан зорганізовано безплатні перегляди вистав у Волинському обласному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Понад 10 тисяч глядачів мали змогу долучитися до класики національної і світової драматургії, переглянувши вистави «Століття Якова», «Ханума», «Кайдаші», «Сурогатна мама», «Кармен» тощо.

Важливим напрямком роботи Фонду в час війни на сході поряд із гуманітарно-благодійною діяльністю постало  завдання утвердження героїзму українського війська, звитяжного духу бійців. Відтак із цією метою з нагоди відзначення Дня української армії Фонд профінансував встановлення нової експозиції у Військовому музеї про події на Майдані та на сході, підтримано й книжкові проекти про драматичні сторінки нашої недавньої історії.

З метою допомоги бійцям АТО та їхнім родинам у 2015 році Фонд здійснював масштабну роботу. Зокрема, вітали з нагоди новорічно-різдвяних свят; провели акцію «Великдень для солдата» – діти виготовили у «Школі писанкарства» великодні подарунки, що їх вручили пораненим, які перебували на лікуванні у госпіталі, та передали на схід; за кошти Фонду придбали унікальну колекцію кованих робіт майстра Віктора Семенюка, яка тепер стала окрасою нашого міста. Упродовж року вироби експонувалися в Арт-галерії  ЦУМу поряд із виставками художніх робіт бійців АТО, які проходили психологічну реабілітацію на проекті «Зігрій душу».

До 70-річчя Великої Перемоги представники Фонду зустрічалися з учасниками організацій ветеранів та вшанували героїв, які захищали Україну в роки Другої світової вій­ни та урочисто привітали ветеранів з Днем Перемоги.

Історія і сучасність, події і люди на сторінках творів волинських авторів – ще одна сфера, де Фонд, підтримуючи українську книгу, утверджував духовні пріоритети в нашому суспільному житті. Це широке коло письменників, науковців (Ф. Манзюк, М. Жулинський, Н. Гуменюк, О. Добко, К. Корецька, О. Криштальська, С. Кресак, В. Голюк, І. Ольшевський, О. Берман та інші), різні жанри (дитяча книга, поезія, проза, мемуари, краєзнавчі тексти), це альманах «Світязь» – часопис волинських письменників, це й зошити для дітей з вадами зору.

Програма «Культура і духовність» постала у широкій різновекторній діяльності, яка мала на меті зберегти й утвердити гуманістичні цінності, прищепити їх дітям і продемонструвати, що наше місто своїм культурним спадком може претендувати на місце у європейській спільноті.

БЮДЖЕТ: 6,9 млн грн.

oksy

Залиште коментар